Plastika prsou: Chirurgické zvětšení prsou krok za krokem

Možná jste i vy uvažovaly nad zvětšením prsou. Průzkumy mezi ženami ukazují, že až 70 % z nich (některé průzkumy udávají i vyšší číslo), není s velikostí svého poprsí spokojeno. Většinou by měly raději prsa větší, ale samozřejmě se objevují i opačné tendence – snaha prsa zmenšit.

Pokud se rozhodnete pro chirurgický zákrok prsou, určitě byste měli vědět, jak celý zákrok probíhá a jaká má rizika. Podívejte se na průběh přehledně krok za krokem.

Znáte všechna rizika, která jsou s plastickou operací prsou spojena? Pokud ne, podívejte se na ně dříve, než operaci podstoupíte. Výsledek navíc nemusí být vždy na 100 %.

Například ve Velké Británii se plastika prsou řadí mezi nejběžnější kosmetické operace. Jiné země na tom nejsou jinak. Samozřejmě také v České republice obliba zvětšení prsou stoupá. Přitom se nejedná o levnou záležitost. Cena plastické operace prsou se může vyšplhat do desetitisíců, průměrně ženy platí okolo 65 000 za operaci, v ceně jsou započítány také implantáty. Právě ty jsou dražší než celá operace. Kvalitní implantáty mohou stát i přes 40 000 Kč.

Plastická operace prsou - Plán před operací

Ještě, než přistoupíte k operaci

Než se rozhodnete přistoupit k samotnému zákroku zvětšení prsou, měli byste vědět, co probíhá před ní. Nejen, že podstoupíte důkladnou konzultaci s lékařem, vstupní zdravotní prohlídku a další, ale také se na operaci budete muset připravit. Jak na to, vám řekne náš průvodce plastickou operací prsou.

Před plastickou operací prsou je na řadě důkladná konzultace

Konzultace s lékařem slouží především k pochopení vašich očekávání od operace – zda jsou vůbec proveditelné a zda tak dokáže plastika prsou splnit vaše očekávání. Zároveň je často doplněna o zdravotní prohlídku, nebo je zdravotní prohlídka vykonána jindy.

Nikdy však není opomenuta, protože ne každá žena je na operaci zvětšení prsou vhodná. Lékař zároveň doporučí nejvhodnější postup operace a navrhne typ implantátů, aby byl výsledek podle vašich očekávání.

Co se děje po konzultaci a předchází samotnému zvětšení prsou?

Po konzultaci, kde byla žena seznámena s návrhem operace, postupu, pooperační péče a zároveň se všemi riziky a možnými komplikacemi, by měla obdržet tyto informace písemně. Ne každý totiž vstřebá tolik informací během schůzky, proto je vhodné si vyžádat také písemné podklady. Pacient si tak může vše důkladně prostudovat a případně si zákrok rozmyslet. Zkrátka by operaci měla podstupovat skutečně plně informovaná žena.

Podívejte se na 10 jasných důvodů, proč jsou velká prsa výhodnější než malá. Možná vás některé z nich překvapí.

Důležitá příprava před operací zvětšení prsou

Samotná operace samozřejmě probíhá v celkové anestezii. Přestože dnes je anestezie běžnou záležitostí a je v podstatě bezpečná, pořád existují jistá rizika. Proto je vhodné dlouhodobě před operací omezit alkohol, kouření, snažit se jíst zdravá a málo tučná jídla, a samozřejmě i aktivně cvičit. Vyplatí se být před operací i po ní fit, nejenže tím snížíte rizika ze zákroku, ale také následná pooperační rizika, jako je například infekce a podobně.

Příjem před operací

Příjem před operací se v zásadě neliší od klasického příjmu do nemocnice. Pacient je vyšetřen a poté připraven k operaci. Potkáte se opět s plastickým chirurgem a podepíšete důležité dokumenty, především souhlas s plastikou prsou.

Zároveň potvrdíte, že jste plně informování o rizicích a operaci samotné. Často jsou také pořízeny fotografie prsou před zákrokem jako součást dokumentace. Souhlas i potvrzení o plné informovanosti byste neměli podepisovat, pokud máte další otázky, které nebyly zodpovězeny.

Důležité informace o zvětšení prsou, které byste měly vědět, než podstoupíte plastickou operaci. Být před operací zvětšení prsou dobře informováni, je vaše výhoda.

Plastická operace prsou - Průběh

Plastika prsou, časté dotazy – Když přijde den operace…

Určitě byste měly zároveň vědět, co dělat v den operace. Co si vzít s sebou na kliniku, jak dlouho bude celý zákrok trvat a další. Jak se správně připravit, vám sdělí také lékař, avšak tady je pár tipů, které je dobré znát.

Co si vzít s sebou do nemocnice nebo na kliniku?

Vše potřebné byste se měly dozvědět přímo od lékaře, případě on pověřené osoby v nemocnici. Informace také často bývají na webových stránkách nemocnic a často jsou totožné nebo velmi podobné.

Kdy je podána anestezie a jak dlouho trvá?

Medikamenty před operací se podávají na oddělení, ještě něž vás převezou na operační sál. Anestezie se zpravidla pak podává přímo na operačním sále či v anestetické místnosti, která sousedí s operačním sálem.

Jak dlouho trvá samotná operace zvětšení prsou

Čas operace je individuální podle okolností a náročnosti, což může být u každé ženy jiné. Průměrně ale trvá operace zvětšení prsou 1–2 hodiny.

Průběh samotné plastické operace prsou

Nejdříve se pacient připraví na operaci, místo řezu, tedy ňadra, se sterilizují a následně lékař provede řez, který je nejčastěji umístěn v záhybu pod ňadrem, takže běžně nejde vidět. Pomocí tohoto řezu se vytvoří místo (kapsa) pro vložení implantátů. Je možné je vkládat před sval nebo za něj. Plastický chirurg zvolí umístění podle mnoha faktorů.

Víte, že zvětšit ňadra můžete i pomocí účinných doplňků stravy? Jedním z nich je Breast Extra, dnes zřejmě nejúčinnější produkt na zvětšení prsou.

Následně lékař do této kapsy umístí implantát a zhodnotí, zda je tvar ňadra přirozený, a jestli jsou splněny očekávání pacienta. Pokud ano, je následně implantát umístěn. Řez se zašije absorbovatelným stehem, který se nemusí později odstraňovat.

Jak je oblast zákroku obvázána?

Záleží na preferencích chirurga a také dalších faktorech jako je tvar prsou, komplikace a podobně. Lékař vždy zvolí nejlepší možnou variantu.

Jak se zabraňuje pooperační infekci?

Především prevencí a pečlivě sterilizovanými nástroji, prostory a zároveň desinfekcí místa řezu. Je ale běžné, že se v prvních dnech po operaci podávají také antibiotika.

Jsou podávány léky proti bolesti?

Mohou být podávány, pokud má pacient velké bolesti. Avšak to se děje spíše vzácně, plastická operace prsou obvykle není bolestivý zákrok, místo je pouze po zákroku více citlivé.

Podívejte se na 14 unikátních potravin, které můžou pomoci se zvětšení poprsí

Plastická operace prsou - co po operaci

Plastika prsou a pooperační péče – Časté dotazy

Zákrokem plastika prsou nekončí. Konečný vzhled je závislý také na pooperační péči. Stejně tak minimalizování různých rizik, jako je například infekce krátce po operaci, nebo uvolnění implantátu a podobně.

Jak dlouho zůstanu na klinice nebo v nemocnici?

Teoreticky je možné odejít domů krátce po zákroku, pokud není provázen komplikacemi. Běžně se ale pacienti nechávají v nemocnici či klinice přes noc, aby se rizika eliminovala. Zároveň aby se snížil pohyb a zabránilo ihned případnému krvácení či otoku.

Kdy nejdříve je možné odstranit obvaz?

To záleží na konkrétním způsobu, jakým je místo operace obvázáno a samozřejmě také na okolnostech operace zvětšení prsou.

Jakým se vyhnout aktivitám?

Určitě se po nějakou dobu vyhněte sportu a podobným aktivitám, ideálně přibližně měsíc od operace byste měli dodržovat klidový režim. První týden se vyhněte jakémukoli náročnějšímu pohybu.

Jaká je vhodná podprsenka po zvětšení prsou?

Jakou správnou zvolit podprsenku vám poradí lékař. Obvykle se volí elastická sportovní podprsenka či podobná.

Jen málokterá žena ale umí zvolit správnou velikost podprsenky na běžné nošení. Špatnou velikost podprsenky nosí až 80 % žen, podívejte se, jak vybrat správnou velikost.

Jaké příznaky jsou po operaci běžné, a na jaké si raději dát pozor?

Běžně se může vyskytovat otok a menší bolesti, které utiší běžné léky proti bolesti. Pokud pozorujete jiné obtíže nebo bolesti, konzultujte je raději s lékařem.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Top produkt na zvětšení poprsí za rok 2017, 2018 a 2019

Srovnávač produktů

TOP produkty
1.
Mám zájem

Recenze

2.
Mám zájem

Recenze

3.
Mám zájem

Recenze

4.
Recenze
5.
Mám zájem

Recenze

Zvětšení prsou - Vítěz našich testů za rok 2017, 2018, 2019
Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Text
Podívejte se, co vás čeká, pokud se rozhodnete pro plastickou operaci prsou
Hodnocení
41star1star1star1stargray