Důležitosti, které byste měli vědět před zvětšení prsou

Plastická operace prsou je pro mnoho žen velká výzva, sní o ní, ale stále mají strach ji podstoupit. Není se čemu divit, protože s sebou přináší jistá rizika, ale na druhou stranu i zcela jasný a rychlý výsledek bez námahy. Nemusíte denně cvičit a jíst podpůrné přírodní prostředky pro zvětšení prsou. Zaplatíte nemalou finanční sumu a plastičtí chirurgové vám zkrášlí vaše ňadra silikonovými implantáty. Ale skutečně je to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá?

Augmentace, neboli zvětšení prsou pomocí implantátů s sebou přináší rizika, o kterých možná ani nevíte. Podívejte se, která to jsou!

Zvětšení poprsí pomocí plastické operace je i přesto velmi oblíbené u většiny žen. Jen nepatrná část dá raději přednost bezpečnějším tabletám, které mají podobné výsledky, i když až za delší časové období. Velmi pak pomáhají také cviky na prsa, díky kterým si celkově zpevníte postavu a shodíte nežádoucí tuky. A jaké jsou tedy hlavní body, které byste měli před plastikou prsou zvážit a až na základě nich se rozhodnout?

Plastická operace prsou je velmi drahá

Fakt, že plastická operace prsou je drahá, rozhodně není žádný mýtus. Statika říká, že průměrně vyjde plastika prsou na 45 000–75 000 Kč. Samozřejmě se ceny liší podle použitých implantátů, které jsou často dražší než samotný zákrok. Pak také rozhoduje místo operace, na soukromé klinice často zaplatíte mnohem více. V neposlední řadě pak hraje obrovskou roli zkušenost operatéra. Ta může dělat rozdíl skutečně několika tisíc korun.

TIP: Chcete dosáhnout zvětšení poprsí a to za velmi nízkou cenu? Potom doporučuji produkty BreastExtra nebo BreastFast.

Velkou nevýhodou některých levnějších implantátů je riziko, že budete muset podstoupit nějakou opravnou operaci. Nejčastěji to bývá v horizontu 5 let, některé implantáty zkrátka nemusí vydržet nápor, který je na ně kladen – vždy záleží na životním stylu dané ženy. A samozřejmě si tuto doplňkovou operaci s největší pravděpodobností zaplatíte ze svého, protože zdravotní pojištění toto většinou nezahrnuje.

Zvětšení prsou pomocí operace vyžaduje rekonvalescenci

Tak jako v případě jakékoli jiné operace, tak i plastická operace prsou vyžaduje rekonvalescenci, která může být různě dlouhá. Záleží na zákroku a možných komplikacích – jejich riziko rozhodně není zanedbatelné. Bezprostředně po zákroku bude několik dní přímo na oddělení, kde o vás budou starat a místo po operaci ošetřovat tak, aby se dovnitř nedostala infekce. Péče o implantáty není v počátku vůbec jednoduchá.

Nezapomeňte, že následná rekonvalescence zvyšuje náklady na plastiku prsou. Může trvat až 3 měsíce, je velmi individuální. Rizika jsou srovnatelná s jakoukoli jinou podobnou operací – nežádoucí reakce na anestezii, hematom, pooperační krvácení či dokonce sepse.

Musíte také počítat s tím, že nebudete ihned vitální tak jako dříve. Nejméně 14 dnů totiž budete mít velmi omezenou pohyblivost horní poloviny těla, nebudete moci zvedat ruce nad hlavu a podobně. Smířit se musíte také s bolestí, tu naštěstí můžete tlumit různými léky.

Otok a bolest prsou po plastické operaci pak odezní během několik týdnů. To však ještě neznamená, že se budete moci naplno věnovat některým fyzickým aktivitám, jako třeba cvičení a podobně.

Augmentace prsou sebou přináší jasné výsledky, ale i rizika

Celkově však možných rizik plastiky prsou je daleko více

Rizika plastické operace zvětšení prsou jsou jednak stejná, jako u jakékoli jiné chirurgické operace, ale zároveň s sebou přináší i jiné možné komplikace. Například to, že něco cizího vkládáte do těla – implantáty – výrazně zvyšuje tyto rizika. Jednak je tělo nemusí přijmout, i když toto riziko je jen minimální, ale ne každý implantát je dostatečně kvalitní. Jeho závada se může projevit například až po roce, kdy budete potřebovat opravný zákrok.

 • přirozeně prsa samozřejmě nejsou souměrné, a pravděpodobně to nenapraví ani plastika prsou – avšak v případě nešikovné plastického chirurga to může ještě zhoršit
 • může se vyskytovat dlouhodobá citlivost (až bolest) v oblasti bradavek
 • v některých případech může docházet k rychlejšímu ochabnutí prsou
 • kolem implantátů se mohou vytvořit tvrdé vápníkové depozity, což není vůbec estetické
 • jizva se může v některých případech špatně hojit a může být velmi viditelná
 • v ojedinělých případech může infekce způsobit až životu nebezpečný septický šok
 • zduřelé či zvětšené lymfatické uzliny
 • v některých případech – zvláště v případě rizika cukrovky nebo ve vysokém věku může začít tkáň odumírat (nekróza)
 • může dojít ke snížení citlivosti ňader
 • okolo implantátů se mohou tvořit ložiska tekutiny, které je třeba ambulantně odstraňovat
 • implantáty nejsou doživotní, také ony mají svou trvanlivost a poté je potřeba je nahradit novými

Své zdraví zbytečně riskovat nemusíte. Vyzkoušejte jedinečné tablety, které jsme otestovali a víme, že už během dvou měsíců mohou viditelně zvětšit vaše prsa. BreastExtra tablety jsou v tomto naprostou jedničkou.

Jaké jsou vyhlídky plastiky prsou do budoucna?

Statistiky jsou nemilosrdné. Ukazují, že do přibližně 8 až 10 let o své prsní implantáty přijde téměř 20 % žen. Implantáty buď nevydrží, nebo se vyskytne taková komplikace, která vyžaduje jejich odebrání. Riziko se bohužel zvyšuje s dobou, kdy máte prsní implantáty ve svém těle, a to přímo úměrně jejich stáří.

Následné komplikace jsou také velkou finanční investicí, protože je musíte nahradit novými. Jestliže to neuděláte, může dojít k velkým deformacím prsou, jejich zvrásnění a ochabnutí prsní tkáně, které je nevratné.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Hodnocení
51star1star1star1star1star