Augmentace prsou sebou přináší jasné výsledky, ale i rizika
 • Okamžité zvětšení prsou
 • Zbavuje ženy komplexů
 • Vysoká cena
 • Nepříjemné zotavování po zákraku
 • Nese sebou mnoho rizik

“Průměrná cena: od 15 000 Kč do 65 000 Kč”

Vyzkoušet alternativu

Zvětšení prsou je často snem mnoha žen. Ve skutečnosti se jich ale jen málo skutečně odhodlá podstoupit plastickou operaci. Mohou za to obavy, nicméně skutečně se musíme tolik obávat? V dnešním článku vám přinášíme podrobně rozebranou problematiku augmentace prsou.

Nepochybně už každá z vás slyšela o augmentaci prsou, tedy možná spíše o plastické operaci prsou. Ve skutečnosti se jedná o stejnou věc, jen jinak pojmenovanou. Augmentace prsou tak představuje klasickou plastickou operaci, o které denně přemýšlí na celém světě tisíce žen. Pokud mezi ně patříte také vy, určitě vám článek přinese podstatné informace, které budete moci využít v dalším rozhodování, zda plastiku prsou podstoupit.

Vítěz mezi produkty na zvětšení prsou

Spokojenost ženy s jejím vlastním poprsím má přímý vliv na psychiku ženy, ukázala nedávná studie vědců. Ženy, které mají malé prsa a nejsou s nimi spokojeny, mají mnohem častěji různé komplexy.

Běžně se augmentace prsou řeší dvěma způsoby. Buďto vám plastický chirurg zvětší prsa pomocí implantátů nebo vlastního tuku. Nutno podotknout, že v nejčastějších případech se používají implantáty. Přesto je pravdou, že augmentace prsou pomocí vlastního tuku se v posledních několika letech dostává stále více do obliby. Možná jednoduše proto, že takto zvětšená prsa jsou mnohem přirozenější než v případě silikonových nebo jiných implantátů.

Pro koho je augmentace prsou vhodná?

Plastická operace prsou je vhodná především pro ženy, které se svým poprsím nejsou spokojeny, přesto i zde můžete najít různá omezení a doporučení, podle kterých je vhodné se řídit. Rozhoduje zdravotní a psychický stav ženy, protože augmentace prsou podle studií jasně ovlivňuje psychiku ženy – většinou kladně, pokud operace dopadne podle představ. Operaci zvětšení prsou je možné podstoupit od 18 let, pokud byl ukončen vývoj mléčné žlázy.

TIP: Víte, že existují i jiné metody pro zvětšení prsou? Zcela nenásilné, bez chirurgického zákroku. Jedním z nich je doplněk stravy BreastExtra. Jednička v našem srovnávači produktů.

Obecně se sice tvrdí, že augmentace prsou u těhotných žen nevadí, ale my doporučujeme operaci raději pečlivě zvážit. A to hlavně z toho důvodu, že v průběhu těhotenství se mění velikost prsou přirozeně, to může negativně ovlivnit výsledek plastické operace. Na samotné kojení nemá zvětšení prsou žádný vliv, samozřejmě nedochází ani k ohrožení plodu. V případě, že jste čerstvě po porodu, budete muset počkat minimálně půl roku, než bude operace prsou možná.

Má augmentace prsou vůbec smysl, jaké jsou výhody?

Pokud vás zajímají výhody zvětšení prsou pomocí plastické operace, potom jde především o vaši spokojenost. O váš zcela individuální pocit. Některé ženy sice podstupují plastiku prsou ze zdravotních důvodů, ale takových je zanedbatelná část. Mnohem častěji se ženy rozhodnou pro augmentaci prsou z důvodů psychických, tedy převážně estetických, kdy jsou zkrátka se svým poprsím nespokojeny.

Hodnocení produktu - Výhody Výhody augmentace prsou

 • zamezíte zdravotním komplikacím v případě velkých prsou
 • zmenšením prsou zamezíte deformaci páteře
 • zvýšíte své sebevědomí a budete se cítit lépe
 • zvýšíte svou chuť na sex
 • zbavíte se případných komplexů
 • potěšíte svého partnera

Hodnocení produktu - Nevýhody Nevýhody augmentace prsou

Plastická operace prsou s sebou samozřejmě přináší možná zdravotní rizika, ty jsou spojeny například s narkózou, do níž je žena během operace uvedena. Pokud je žena zdravá, neměl by to být problém, ale vzhledem k životnosti implantátů, je nutné podstupovat výměnu každých 15 let, což zdravotní riziko představuje.

Vyzkoušet ale můžete vyzkoušet zvětšení prsou zcela bez rizika, bez operace, pomocí přípravku BreastExtra, který jsme sami otestovali a můžeme ho s klidným svědomím doporučit.

 • implantáty mají omezenou životnost (obvykle maximálně 15 let)
 • po augmentaci prsou zůstávají jizvy
 • různá mnohdy nepříjemná omezení po operaci
 • augmentace prsou je často finančně velmi nákladná

TIP NA ČTENÍ: Pevná a zdravá prsa vyžadují nadstandardní péči, pozor si dávejte na bolesti

Augmentace prsou a její průměrná cena

Plastická operace prsou bývá často velmi finančně nákladná. Cena se odvíjí především od zvolených implantátů, zatímco cena chirurgického zákroku je většinou velmi podobná. Samozřejmě platí, že čím lepší implantáty, tím dražší, ale také s lepšími vlastnostmi a bezpečnější.

Operace se běžně pohybuje od 15 000 Kč, ale reálná cena je spíše zhruba 23 000 Kč. S implantáty se cena augmentace prsou běžně vyšplhá až na 65 000 Kč.

V případě plastické operace vybírejte správně

Pokud se rozhodnete augmentaci prsou podstoupit, určitě vás napadá spousta otázek. Pokusíme se vás správně nasměrovat v počátcích vašeho velkého rozhodnutí. Jestliže splňujete zdravotní podmínky, potom přichází na řadu výběr správné kliniky a lékaře. Doporučujeme, abyste si u tohoto kroku daly opravdu záležet, protože plastická operace je rozsáhlý zákrok. Volte zkušené profesionály s potřebnými atestacemi, rozhodně nemějte jako hlavní měřítko cenu zákroku.

Alternativy plastické operace na zvětšení prsou:

Augmentace prsou – video

Plastika prsou je pro mnoho žen stále záhadou. Jistě, všechny víme, jak asi taková operace probíhá, ale viděli jste ji někdy podrobně? Jaký je postup a jak dlouho vlastně trvá? A víte, kolik zkušených operatérů a asistentek je potřeba k jednomu zvětšení prsou?

Na některé otázky vám může odpovědět tohle zajímavé video. Nepochybně vám celkově přiblíží celý proces augmentace prsou a možná nebudete mít po jeho zhlédnutí z operace obavy.

Augmentace prsou – Zapojte se do diskuze

Patříte mezi ženy, které už v minulosti plastiku prsou podstoupily? Pokud ano, rozdělte se o své zkušenosti. Napište nám do komentářů, jak operace probíhala, z čeho jste měla největší obavu, a jak jste nakonec s výsledkem spokojena?

TIP NA ČTENÍ: Jak vybrat novou podprsenku, padnoucí oblečení a na co si dát pozor?

Můžete tak pomoci jiným ženám, které se stále rozmýšlí nad zvětšením prsou, ale možná se nemohou rozhodnout právě kvůli obavám, které ze zákroku mají. Každý váš názor oceníme nejen my, ale také všechny čtenářky.

Chci zvětšit prsa bez operace
Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Srovnávač produktů

TOP produkty
1.
Mám zájem

Recenze

2.
Mám zájem

Recenze

3.
Mám zájem

Recenze

4.
Recenze
5.
Mám zájem

Recenze

Zvětšení prsou - Vítěz našich testů za rok 2018, 2019, 2020 a 2021
Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Text
S Augmentací prsou nemám osobně zkušenosti, ale při mém studiu, jsem zjistila, že to není jen tak mít plastická prsa, nese si to sebou mnohá rizika a starosti.
Hodnocení
41star1star1star1stargray