Fenykl - Vynikající přírodní bylinka na zvětšení prsou

Využívání bylin a potravin na zvětšení a zpevnění prsou není nic netradičního, ani nového a o různých metodách jsme vás již v předchozích článcích informovaly. Dnes si probereme jednou z velmi známých bylin na zvětšení prsou s názvem Fenykl.

V poslední době se moderní vědecká komunita začíná více zaměřovat na pozitivní účinky fytoestrogenů a jejich význam pro podporu zdraví a velikost prsou. Právě proto jsme podrobily bližšímu pohledu jeden z těchto přírodních zázraků.

Fenykl, který je znám nejen svou schopností podporovat růst prsou, ale také se využívá v léčbě celé řady zdravotních problémů. Jeho použití se může hodit při léčbě angíny, astmatu, pálení žáhy a vysokého krevního tlaku, a dokonce se připisují i jeho pozitivní účinky na zvýšení sexuální touhy u žen. Věnujte pár minut níže napsaným řádkům a získejte snadno a levně vysněný dekolt.

Co je Fenykl?

Fenykl možná znáte jako osvěžující přísadu ve vaší kuchyni nebo jako aromatické koření. Pro některé je také známý v podobě uklidňujícího čaje, který jste možná podávali dětem k uvolnění prdíků. Fenykl patřící do rodiny celerových, se vyznačuje svou jedinečnou vůní a chutí, která připomíná mix celeru, kopru, cibule a nabízí i trochu nádechu anýzu s koprem.

Fenykl preferuje zásaditou půdu, bohatou na fosfor a vápník, stejně tak i potřebuje dostatek vláhy a tepla. Právě díky snesitelným vyšším teplotám, se Fenykl pěstuje v jižních oblastech svého původního středomořského domova. Historie jeho pěstování sahá až do dob, kdy ho v Itálii kultivovali dominikánští mniši, odkud se také jeho popularita rozšířila do celého světa.

Jeho využití je rozmanité. Od semen, která připomínají tvarem semena kmínu, přes čerstvou nať, která najde své opodstatnění v kulinářství, až po kvetoucí nať používanou pro extrakci silice.

Fenykl žádným novým objevem, ale je hojně využíván již od starověku, kde sloužil nejen v kuchyni, ale i jako léčivá bylinka s účinky na zvětšení a zpevnění prsou. Zejména však ve staré Číně, Indii, na Blízkém východě a ve Středomoří.

Existují dvě hlavní odrůdy fenyklu:

 • Fenykl hořký (Foeniculum vulgare var. vulgare Mill.)
 • Fenykl sladký (Foeniculum vulgare var. dulce Mill.)

Každá z výše zmíněných odrůd se liší jak svým složením silic, tak velikostí a vzhledem plodů, které se vyznačují anýzovou vůní a příjemně hořkosladkou chutí. Určitě nemůžeme opomenout i fenykl boloňský, jejž je oblíbený pro své využití jako zelenina.

Rozkvetlý Fenykl

Jaké přínosy nabízí Fenykl?

Níže se můžete podívat, jakými léčivými účinky disponuje fenykl, právě díky obsahu vitamínů C, Vitamínu B a vlákniny. Dalšími prospěšnými živinami ve Fenyklu jsou minerály, jako je vápník, železo a měď.

Protože se náš magazín zajímá o přírodní zvětšení prsou bez operace, proto nás také u Fenyklu zajalo to, že obsahuje fytoestrogeny, která napodobují účinky ženského hormonu – estrogenu. Díky přítomnosti látek anethol, dianethol a photoanethol, které podporují zvyšování hladiny estrogenu, má vliv u žen na přírodní zvětšení prsou.

TIP: Pokud chcete doplnit estrogen dalším způsobem, pak můžeme doporučit FEMINUS, jejž doplní hladinu estrogenu a je skvělým pomocníkem v menopauze či v PMS.

Není proto náhoda, že právě Fenykl bývá hlavní složkou většiny přípravků na zvětšení a zpevnění prsou. Možná proto je doplněk stravy BreastExtra+ tak účinný, co se týče zvětšení a zpevnění poprsí.

I když není Fenykl vhodný pro těhotné ženy a diabetiky, kojícím maminkám přijde vhod. Nejenže podporuje produkci mléka, ale dítěti tím i dodáte prospěšné látky na úlevu od prdíků.

Fenykl je ceněn pro své široké spektrum léčivých účinků, a to nejen v oblasti přírodního zvětšení prsou:

 • Efektivně pomáhá při léčbě kašle a je silným spojencem v boji proti bakteriálním, kvasinkovým a houbovým infekcím
 • Podporuje hubnutí a snižuje hladinu cholesterolu
 • Pomáhá při léčbě zánětů močových cest a posiluje imunitní systém
 • Působí jako diuretikum
 • Má detoxikační účinky na střeva, zmírňuje zácpu a nadýmání
 • Uvolňuje trávicí potíže u dětí, a to zejména u těch nejmenších

Vyzkoušejte oblíbený produkt na zvětšení a zpevnění prsou

Fenykl najdete i mnoha doplňcích stravy i v nejznámějším BreastExtra+ na zvětšení prsou

Jak jsme již psaly, Fenykl hraje důležitou funkci v širokém spektru doplňků stravy, zaměřených na podporu růstu prsou a jejich zpevnění. Dá se říct, že mezi ty inovativní patří již zmíněné tabletky na zvětšení prsou – BreastEXTRA+.

BreastExtra se odlišuje od ostatních podobných produktů nejen obsahem fenyklu, ale i přítomností dalších vybraných přírodních ingrediencí, bohatých na fytoestrogeny. Kromě fenyklu tabletky na zvětšení prsou bez operace, obsahují extrakty z pískavice řeckého sena, anděliky čínské, jamu čínského, serenoa plazivé a sóje.

Aby toho nebylo málo, je doplněn o kolagen, který zajišťuje pružnost a pevnost pokožky. Díky speciálně vybrané kombinací látek, vitamínů a minerálů, dělá z BreastExtra+ jedničku mezi přírodními produkty na zvětšení a zpevnění prsou, zlepšení pokožky a celkového zdraví u žen.

Pokud vám nechutná konzumace bylinek v jakékoliv formě, můžou právě podobné přípravky přijít vhod, jelikož veškeré bylinky a látky jsou obsažené v jedné dávce, kterou stačí spolknout.

Bylinný čaj z Fenyklu

Jak mohu Fenykl užívat a připravovat?

Pokud vám však naopak bylinky voní a chutnají, nabízí se několik variant, jak Fenykl připravit a konzumovat, a to od syrových salátů, přes pečené delikatesy, až po grilované speciality.

Jeho bohatá nadzemní část, se dá využít celá: stonky dodají jedinečnou chuť polévkám, listy poslouží jako originální obal pro rybu, hlízy zase obohatí grilování nebo přidají svěžest salátům.

Naopak semena fenyklu se pak stávají klíčovou ingrediencí pro výrobu nápojů, jako je džin či absint. Taktéž Fenykl najde své uplatnění i jako koření v chlebu, omáčkách či pečivu. Pokud vám jde o posílení růstu prsou, pak fenykl exceluje ve formě čaje, kde se využívají jeho semena, pro jejich maximální účinnost.

 • Fenyklový čaj: Pro přípravu tohoto posilujícího nápoje, rozdrtíte lžíci semínek, zalijete je horkou vodou a necháte 10 až 15 minut louhovat, poté přebytečné zbytky přeceďte. Díky přirozené sladkosti fenyklu není ani zapotřebí nijak čaj sladit. Pro dosažení nejúčinnějšího efektu, doporučujeme popíjet jeden šálek čaje denně, po dobu dvou týdnů. Následně si udělejte měsíční pauzu a kúru poté budete moc opět zopakovat.
 • Pečený fenykl: Pro opravdový, netradiční gurmánský zážitek, nakrájejte fenykl, namočte do ledové vody a poté jej přendejte do zapékací mísy. Na to položte nakrájený pomeranč na měsíčky, čerstvý tymián, vlašské ořechy. Následně pekáč podlijte bílým vínem, osolte, opepřete a zakápněte trochou olivovým olejem. Doba pečení je přibližně 40 minut. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet, protože jde o nezapomenutelný chuťový zážitek.
 • Saláty, omáčky a zahuštěné pokrmy: Fenykl je také skvělým doplňkem k mnoha jiným jídlům i těm studeným. I když je čaj z fenyklu pro podporu růstu prsou nejúčinnější, fenykl můžete hojně využít v kuchyni, při přípravě omáček a salátů.

Jak vidíte, Fenykl lze využít v celé jeho rozmanitosti a můžete tak podpořit nejen zdraví a vitalitu sebe, dokonce i celé rodiny, ale jako bonus budou krásnější, pevnější a větší prsa.

Pro koho není Fenykl vhodný?

Fenyklu by se měly vyhnout těhotné ženy. Taktéž by měli být na pozoru diabetici, jelikož obsahuje poměrně hodně cukru.

Fenykl semena

Vypěstujte si Fenykl doma na zahrádce

Na závěr bychom vás chtěli trochu potěšit, jelikož doba je drahá a každá ušetřená koruna přijde vhod. Dámy a dívky, Fenykl na růst prsou si můžete vypěstovat v domácích podmínkách a není to nic náročného.

Pěstování fenyklu začíná v období mezi červnem a červencem, kdy se semena vysazují do pečlivě připravených řádků s mezerou nejméně 50 cm mezi nimi. Ideální je půda, která není ani příliš písčitá, ani jílovitá.

Již po dvou týdnech od výsadby, začíná fenykl klíčit, a pomalinku vykukovat ze země. Aby rostlina dosáhla svého plného potenciálu, je nutné ji zalévat alespoň čtyřikrát týdně. Podpoříte růst až do doby, kdy se z ní vyvine impozantní rostlina, s výškou od 1,5 do 2,5 metru.

Na sklizeň se můžete těšit během září. Po odkvětu se na větvičkách objeví semena, jež svým vzhledem připomínají kmín. POZOR, tato semena je zapotřebí sesbírat těsně před jejich dozráním a následně je musíte ještě dodatečně usušit.

Závěr

I když je Fenykl vynikající bylinkou na zvětšení prsou, nesmíte mít nereální očekávání a výsledky srovnávat s plastickou operaci. Stejného efektu, jak u plastiky prsou rozhodně nezískáte, sice získáte pár čísel navíce a pevnost, avšak především bezpečnější a přírodnější cestou.

Na závěr je ještě zapotřebí poznamenat, že účinnost u bylinek není okamžitý. Je zapotřebí je užívat pravidelně a dlouhodobě. Pokud si chcete přípravu a konzumaci usnadnit a urychlit, pak doporučujeme nejoblíbenější prášky na zvětšení prsou, které jsme již testovaly a recenzovaly.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.