Jak se zbavit celulitidy? 9 tipů pro hladkou a pevnou pokožku

Celulitida je noční můrou každé ženy. Není tajemstvím, že pomerančová kůže může výrazně snižovat sebevědomí, a dokonce i způsobovat psychické problémy. Možná jste si až do dnešního dne mysleli, že celulitida je problémem pouze žen s nadváhou. Ale opak je pravdou. Pomerančová kůže se nevyhýbá ani štíhlým modelkám.

Podle nejnovějších průzkumů celulitidou trpí dokonce více než 90 % žen. I přesto, že vznik celulitidy ovlivňuje mnoho faktorů, jako například geny, nebo užívání některých prášků, je možné s ní účinně bojovat. Jak se zbavit celulitidy? Prozradíme vám 9 jednoduchých tipů pro odstranění celulitidy jednou provždy. 

1. Vyzkoušejte speciální masáže a zábaly zaměřené na celulitidu

Masáž představuje nejen skvělý způsob, jak si odpočinout od každodenních povinností, ale také efektivní metodu pro snížení celulitidy. V boji s pomerančovou kůží jsou nejoblíbenější lymfatické masáže. Jde o speciální druh masáže, který se zaměřuje na stimulaci lymfatického systému a odstranění škodlivých látek z těla ven.

Pravidelné masáže proti celulitidě prokrví vaše tělo, podpoří tok lymfy a celkovou činnost krevního oběhu. A to má nemalý vliv na vznik celulitidy. Masáže těla můžete doplnit také o speciální zábaly, které hydratují pokožku a díky tomu přispívají k její lepší pružnosti.

2. Hladká pokožka bez celulitidy díky krémům, gelům a kosmetickým pomůckám 

Nemáte čas na pravidelnou návštěvu masážního salonu? Nevadí, masáž na rozproudění lymfy si můžete udělat i sami, a to v pohodlí vašeho domova. Na internetu najdete spoustu návodů, jak na celulitidu pomocí automasáže. Tu můžete praktikovat takzvaně na sucho, nebo s pomocí kosmetických výrobků. V každé drogerii najdete spoustu přípravků proti celulitidě vhodné na celé tělo.

Můžete si vybrat takový, který vám bude nejvíc vyhovovat. Nejčastěji se setkáte s krémy, gely, másly, nebo také oleji, obsahující kombinaci různých aktivních složek, které podporují prokrvení pokožky a tím pomáhají ke snížení viditelné celulitidy. Kromě nich můžete vyzkoušet i různé kosmetické pomůcky. Jaké patří mezi ty nejoblíbenější?

 • masážní kartáče
 • masážní válečky
 • vibrační masážní přístroje (například masážní pistole)
 • dřevěné masážní sety pro domácí maderoterapii
 • vakuové a masážní baňky na celulitidu

3. Zaměřte se na váš jídelníček

Jak na celulitidu? Zapracujte na vašem jídelníčku. Přidejte do něho více zeleniny a ovoce, které jsou zdrojem vitamínů, minerálů a prospěšné vlákniny. Nezapomeňte ani na dostatečný přísun všech makroživin, jako jsou bílkoviny, tuky a sacharidy. Začněte jíst více nezpracovaných potravin a zkuste si více vařit doma.

Jen tak budete mít skutečný přehled o tom kolik a co jíte. Naopak z jídelníčku vyřaďte průmyslově zpracované potraviny, jídlo z fast foodů a polotovary. Začněte si vařit doma a nezapomeňte si vypočítat váš správný kalorický příjem. Pokud trpíte obezitou, tak pro odstranění celulitidy se neobejdete bez redukce vaší váhy. Pamatujte, že obezita není jen estetickým problémem, ale také může způsobit i vážné onemocnění. 

TIP: Dokonale padnoucí podprsenka je základem každého ženského šatníku. Jak zjistit správnou velikost podprsenky? Poradíme, na co se při jejím výběru zaměřit. 

Co jíst na zvětšení poprsí? Tipy na potraviny

4. Doplňte do vašeho těla vitamíny a minerály

Kromě vyváženého jídelníčku může být dalším způsobem, jak se zbavit celulitidy, také zařazení kvalitních doplňků stravy do vašeho stravovacího plánu. Také tyto přípravky mohou dodat do vašeho těla chybějící mikroživiny. Suplementy pro ženy obsahují vyváženou kombinaci extraktů z bylinek, širokou paletu vitamínů, minerálů a další aktivní složky, které pomůžou nastolit rovnováhu v organismu.

Jedním z takových doplňků stravy je například Cellinea, který byl speciálně vytvořený pro boj s celulitidou. Užívání Cellinei účinně podpoří hydrataci pokožky, dodá ji pružnost a má pozitivní vliv na její celkový vzhled. Cellinea obsahuje řadu přírodních složek, jako jsou extrakty z rostlin a vitamíny, které pomáhají s odstraněním celulitidy. 

Vitamíny a minerály na celulitidu - PIGEMIC OPC 60 KAPSLÍ

Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály EPIGEMIC OPC s obsahem prospěšných látek z hroznového vína. Pomocník při celulitidě, hydratuje pokožku a pomáhá při hubnutí. Já tento doplněk stravy kombinovala se zpevňujícími krémy.

Zpevňující krém proti celulitidě Elulitida Firming Cream

Zpevňující krém

Tenhle zpevňující krém jsem si doslova zamilovala. Pomohl mi výrazně zmírnit mou celulitidu, zpevnil mi pokožku a skvěle ji hydratuje. Navíc obsahuje látky prospěšné pro kolagen, protože už nejsem nejmladší. Vynikající volba!

Kávový zpevňující krém Elulitida Coffee Cream

Kávový zpevňující krém

Pomohl mi vyhladit pokožku a je to takový pomocník při hubnutí, jelikož pomáhá i s odvodňováním. Trochu skutečně voní po kávě a kombinuji jej s předchozím zpevňujícím krémem na celulitidu. Za sebe jej mohu rozhodně doporučit.

5. Jak na celulitidu? Vsaďte na pravidelné cvičení

Cvičením můžete dosáhnout štíhlejší a pevnější postavy. Možností, jak zařadit pravidelný pohyb pro odstranění celulitidy, je mnoho. Můžete vyzkoušet specifické cviky zaměřené na problematické partie těla, jako jsou stehna a hýždě, nebo zvolit jiný druh sportu, jako je třeba posilování, běhání, plavání, nebo třeba jízda na kole.

Důležité však je, aby vás sport bavil. Jen tak u něho vydržíte a nebude vám dělat problém trénovat několikrát do týdne. Pravidelné cvičení pomáhá zlepšit nejen vaše fyzické zdraví, snížit vaši váhu a zlepšit vzhled vaší pokožky, ale také pozitivně působí na vaši celkovou psychickou pohodu. 

Jak zhubnout do plavek: přinášíme vám podrobný návod

Pravidelný pohyb odstraní celulitidu

6. Zařaďte do vašeho dne více přirozeného pohybu

Pokud se chcete zbavit celulitidy, měli byste se kromě cvičení zaměřit i na dostatek přirozeného pohybu. Mnoho lidí si myslí, že pro spalování tukových zásob stačí několikrát do týdne zajít do posilovny a díky tomu zhubnou.

Bohužel, spalování tukových zásob není tak jednoduché a ovlivňuje ho mnoho faktorů. Proto opravdu nestačí vyrazit dvakrát týdně do posilovny, je důležité se dostatečně hýbat v průběhu celého dne. Jak přirozeně zvýšit vaši fyzickou aktivitu během dne?

 • choďte na pravidelné vycházky ve vašem okolí,
 • na malé nákupy jeďte na kole, nebo pešky,
 • místo výtahu dejte přednost schodům,
 • při sedavém zaměstnání si nastavte minutku a každých 30 až 60 minut se projděte po místnosti,
 • zaparkujte o něco dál od práce, nebo vystupte o jednu až dvě zastávky dříve a zbytek cesty dojděte pěšky,
 • o polední pauze se vydejte pro oběd pěšky, pokud máte oběd z domu, tak se běžte alespoň na chvíli projít po jeho snědení, 
 • o víkendu si místo nakupování v obchodním centru naplánujte nenáročnou túru v přírodě.

7. Dopřejte si návštěvu sauny, nebo zkuste otužování

Podpořit krevní oběh v těle a činnost lymfatického systému můžete i jinak než jen lymfatickou masáží. Saunování a otužování je velmi oblíbenou formou, jak prokrvit celé tělo a zbavit se odpadních látek. Při obou těchto činnostech dochází k podpoře pružnosti vašich cév. Jejich správná činnost je při boji s celulitidou naprosto klíčová. 

Saunování a otužování nemá pouze příznivý dopad na vzhled vaší pokožky, ale má také mnoho dalších benefitů pro vaše zdraví, jako je například podpora imunity, lepší spánek, nebo větší psychická pohoda. 

TIP: Každá žena touží po dokonalém dekoltu. Jak přirozeně zvětšit poprsí? Odhalíme vám 7 věcí, které ovlivňují jeho velikost.

Nezapomínejte na pravidelný a dostatečný pitný režim

8. Jak se zbavit celulitidy? Nezapomínejte na pitný režim

Voda je pro činnost vašeho organismu nepostradatelná. Kromě toho, že umí vaše tělo hydratovat, je také součástí mnoha metabolických procesů. Voda pomáhá odvádět pryč z těla škodlivé látky a je nepostradatelná pro normální cirkulaci krve v organismu.

Pitný režim by se měl skládat především z čisté vody, kterou můžete doplnit o minerální vodu, nebo neslazené čaje. Obloukem se vyhněte slazeným limonádám a doslazovaným průmyslovým džusům, které obsahují nadmíru cukru a dalších zbytečných chemických aditiv. 

9. Přestaňte kouřit a pít alkohol

Pravidelné kouření a nadměrná konzumace alkoholu může výrazně přispívat ke vzniku celulitidy. Kouření totiž zrychluje stárnutí pokožky a snižuje její elasticitu. Kromě toho také může zhoršovat průtok krve v těle, protože kouření cigaret vede k zužování a následnému ucpávání cév.

Alkohol obsahuje pouze prázdné kalorie a nemá žádnou nutriční hodnotu. Pro tělo představuje obrovskou zátěž a může neúměrně zvyšovat kalorický příjem, který vede k přibírání na váze a vzniku celulitidy. Kromě toho kouření i popíjení alkoholu může způsobit další vážné zdravotní problémy, které často končí i fatálně. Proto byste se těchto zlozvyků měli zbavit co nejdříve nejen kvůli celulitidě. 

Jak se zbavit celulitidy? 9 tipů pro hladkou a pevnou pokožku

Buďte trpěliví a výsledky se určitě dostaví

Zapracovali jste na vašem životním stylu, ale vaše celulitida se vás drží doslova jako klíště? Kromě výše uvedených typů existuje i odborná pomoc. A tím teď nemyslíme nutričního terapeuta, který vám pomůže sestavit správný jídelníček, nebo sportovního trenéra, který vám vytvoří sportovní plán na hubnutí. Ale estetickou, která má za cíl odstranění celulitidy pomocí moderních postupů a přístrojů.

Mezi trendy, jak se zbavit celulitidy, patří v klinických institucích přístrojová lymfodrenáž, estetická rázová vlna, nebo kryolipolýza

Pamatujte však, že ještě předtím, než se vydáte na boj proti pomerančové kůži, je vhodné jednotlivé metody konzultovat s vaším lékařem. Ne každá se totiž hodí pro všechny a může mít určitá omezení a rizika. Mějte také na paměti to, že dolíčků na stehnech se nezbavíte přes noc, a proto musíte být při odstraňování celulitidy trpěliví a nevzdat vaši cestu za hezčí pokožkou hned po prvním nezdaru.

Abyste skutečně dosáhli výsledků, je nutné zapracovat na celkovém životním stylu. Proto je vhodné výše uvedené tipy kombinovat a pravidelně je zařazovat do vašeho denního rozvrhu.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.