Přinášíme unikátní tipy a rady, jak ňadrům vrátit krásu a pevnost po kojení

Těhotenství a následné kojení je strašákem mnoha žen. Bojí se především nevratné změny svého poprsí. Ale je to skutečně tak? Známe několik jednoduchých tipů a triků, jak svým ňadrům vrátíte dokonalou pevnost a tvar. Přitom stačí tak málo, je to snazší, než jste si kdy myslely. Navíc jako bonus vám přinášíme několik rad, jak si zpříjemnit kojení – protože stres vašemu poprsí nepomůže.

Nepanikařte, deformace prsou během kojení není nevratná

Možná vás také trápí stav vašich prsou po kojení, protože nejsou v dobré kondici. Kojení, stejně jako těhotenství, nutně znění váš dekolt. Zatímco v období těhotenství může dojít ke značnému zvětšení prsou, potom v průběhu kojení často dochází k namáhání ňader, což většinou končí povislými prsy, protože postupně ztrácí svou elasticitu. Právě ztráta elasticity může za to, že když se prsa po kojení opět zmenší, zůstávají značně povislá.

Pokud jste se děsily toho, že povislých prsou se zbavíte jedině plastickou operací, pak nemusíte zoufat. Opětovné zpevnění prsou není až tak náročné, jak se může na první pohled zdát. Máme velmi dobrou zkušenost například s doplňkem stravy BreastExtra.

Odborně se problém s povislými ňadry nazývá ptóza prsou, tedy pokles prsou. Za povislá prsa pak považujeme taková, která překrývají podprsní rýhu a jejichž bradavky jsou posunuté směrem dolů. Je samozřejmé, že povislá prsa se neobjevují jen vlivem těhotenství, může za to také stáří, ovšem při stárnutí se jedná o přirozený proces. Na druhou stranu může být na vině i onemocnění, proto se vyplatí ptózu prsou přinejmenším pečlivě sledovat, ale i konzultovat s lékařem.

Pojďme společně odhalit tajemství, která vám zpříjemní kojení

Kojení je pro ženy velmi náročné, i to je důvod, proč většina z nich přestává kojit příliš brzy. Během kojení jsou totiž ňadra i bradavky velmi namáhány. Časem může být kojení dokonce bolestivé, přestože je zcela přirozené. Jak ukazují průzkumy ze Spojených států amerických, relativně brzy po porodu přestává kojit až 79 % matek. Po 6 měsících jich kojila jen polovina, přesněji 49 %, a to i přesto, že se doporučuje kojit alespoň 6 měsíců.

Kojení delší než 6 měsíců totiž snižuje riziko infekcí a pozdějších onemocnění. Například infekce uší, žaludečních problémů, astmatu, chřipky, ale třeba i cukrovky. Existují také studie, které dokonce tvrdí, že dlouhodobé kojení zvyšuje inteligenci dítěte.

 1. Ještě než se dítě narodí, zkonzultujte vše s odborníkem

Poradit se s odborníkem vám skutečně pomůže nejen při samotném kojení, ale také před ním, v období těhotenství. Zodpoví vám vše, co vás zajímá, může vám pomoci vyřešit různé problémy a určitě vám poradí, co pro vás a vaše dítě bude nejlepší.

 1. Buďte svědky skutečného kojení

Nevěřily byste, jak vám může pomoci podívat se na kojící ženu. Můžete strávit desítky hodin u videí, ale nikdy to nebude jako v případě, že budete kojení svědky. Jestliže máte kamarádku, která má momentálně malé dítě a kojí ho, požádejte ji, jestli se můžete podívat. Budete tak detailně vědět, co vás čeká.

 1. Neomezujte s dítětem v nemocnici kontakt

V žádném případě v nemocnici neomezujte kontakt s dítětem. Mnoho matek udělá tu chybu, že si po porodu a těhotenství chce chvíli odpočinout – právě nemocnice k tomu relativně nabízí prostor, protože se o dítě může postarat i personál. Omyl, mějte dítě vždy u sebe, kdykoli to bude možné, naučíte se s ním lépe žít.

 1. Zajistěte brzký kontakt dítěte s otcem

Váš partner samozřejmě může být přímo u porodu, pokud však tuto možnost odmítáte, pak zajistěte co nejrychlejší kontakt vašeho partnera s dítětem. Navíc mužský pohled na problematiku kojení může být velmi cenný a určitě vám bude nápomocný.

 1. Mějte dítě vedle sebe, prospěje mu to

Některé studie se snaží dokázat, že dítě se lépe vyvíjí, když je vedle své matky a cítí její teplo – je to pro něj přirozenější. Zajistěte tak, aby se vás dotýkalo, rozhodně tím nic nezkazíte.

 1. Snažte se vyvarovat lékům, pokud to bude možné

Pokud to bude možné, raději se vyvarujte lékům. Přestože lékař může tvrdit, že léky nijak vaše kojení neovlivní a může se to psát také na příbalovém letáku, věřte, že každá chemická látka může kojení ovlivnit v mnoha ohledech, jedním z nich je například objem mléka.

 1. Nedotýkejte se zadní části hlavy dítěte

Jestliže se budete dotýkat zadní části hlavy dítěte, podpoříte tím jeho instinkt, kdy nebude chtít přijímat mléko. Naopak se snažte položit ruce dítěti na zátylek krku a rychle ho přiveďte k prsu. Uvidíte, že kojení bude mnohem snazší.

 1. Nestřídejte prsa během kojení, když to nebude nutné

Některé ženy během kojení svá prsa střídají, určitý čas nechají dítě sát mateřské mléko z jednoho prsu a zakrátko je prostřídají. Tím však dítěti při kojení příliš nepomůžete.

 1. Vyvarujte se dudlíků

Neučte dítě ihned na dudlík, můžete tím totiž podpořit jeho hladovění a zapříčinit, že nebude chtít sát mléko z prsu během kojení. Oddalujte dudlík, co nejdéle to půjde, některé děti ho navíc nepotřebují vůbec, což nevadí, protože pak se ho budou těžko zbavovat.

 1. První lahev nabídněte po 4 až 6 týdnech

Naučte dítě sát z lahve dříve než za 2 až 3 měsíce. Nebojte se mu nabídnout lahev už ve 4 až 6 týdnu, protože pokud skutečně budete dlouho čekat, může dítě nakonec lahev úplně odmítnout. Navíc tím značně ulevíte svým prsům.

TIP: Pokud potřebujete mít i po kojení prsa na první pohled úchvatná a dechberoucí, vyzkoušejte těchto několik triků na okamžité zvětšení poprsí. Je až neuvěřitelné, co dokáže obyčejná podprsenka nebo kontura.

Kojení nemusí nutně znamenat konec krásných ňader

Jak co nejrychleji dostat zpět do formy sebe i svá ňadra?

Pro některé ženy je skutečnost povislých prsou po kojení noční můrou. Není se čemu divit, protože ženy si na svých ňadrech velmi zakládají a pečují o ně. Krásná a pevná prsa umí ocenit nejen muži, ale dokonce i samotné ženy mezi sebou. Povislá a ochablá prsa můžete lehce vyřešit vhodnými prostředky. Ukážeme vám několik osvědčených tipů, se kterými je spokojeno mnoho našich čtenářek. Teď už nemusíte pátrat po tom, jak svá prsa zpevnit a zvětšit.

 1. Cvičte, sportujte a posilujte svá ňadra

Cvičení vám nejen vrátí zpět vaši fyzickou kondici a vypracuje celé tělo přesně podle vašich představ, ale má také vliv na prsa. Už samotným posilováním svým ňadrům prospíváte, ale pokud se chcete skutečně zaměřit jen na prsa a docílit jejich dokonalé pevnosti, pak vyzkoušejte přímo cviky na prsa, zaručeně vás nezklamou, navíc jako bonus dokáží prsa zvětšit, i proto jsou našimi čtenářkami velmi oblíbené.

 1. Upravte svůj jídelníček

Svůj jídelníček můžete upravit tak, aby podpořil vaši snahu o pevnější prsa. Rozhodně zařaďte do svého jídelníčku čerstvé ovoce a zeleninu, to sice primárně prsa nezvětší, ale podpoří vaši snahu a dodá vám energii. Obecně musíte jíst takové potraviny, které utlumí nadprodukci testosteronu, protože ten blokuje růst prsou. Zvýšit byste měli příjem rostlinných estrogenů, takže vsaďte především na sóju, která výrazně zvyšuje produkci estrogenu a podněcuje tak růst prsní tkáně. Dále je velmi prospěšný lignan, ten najdete v semínkách, nejvíce pak ve lněném semínku, ale také ve slunečnicových semínkách či dokonce v máku.

 1. Pořiďte si skutečně padnoucí podprsenku

Špatně padnoucí podprsenka je nejen extrémně nepohodlná, ale hlavně vaše prsa pomalu a jistě deformuje. Odhaduje se, že až 80 % žen nosí špatnou velikost své podprsenky. Přitom podprsenka může udržovat vaše prsa v pohodlné a zdravé pozici, čímž je posiluje a do určité míry i tvaruje. Rozhodně tak investujte do kvalitní padnoucí podprsenky, která pozitivně změní vzhled vašich ňader.

 1. Pravidelně masírujte svá ňadra

Pravidelná masáž je pro ňadra prospěšná, navíc můžete spojit příjemné s užitečným. Poproste svého partnera, aby vám každý večer provedl masáž prsou, a uvidíte, že za nějaký čas se vaše poprsí značně zpevní. Navíc to může být dokonalá erotická předehra, která vrátí do vašeho vztahu opět vášeň.

 1. Vyzkoušejte vhodné doplňky stravy

V neposlední řadě určitě vyzkoušejte doplňky stravy, které jsou vytvořeny především pro stimulaci prsou – jejich zpevnění a zvětšení. Složení těchto přípravků je zcela přírodní, avšak o to více je účinnější. Jak určitě víte, pravidelně se zabýváme testováním a recenzováním těchto přípravků, naše detailní recenze vám napoví, který doplněk stravy vyzkoušet. Produkty je dobré kombinovat se cviky na prsa, protože tak můžete dosáhnout skutečně ohromujících výsledků.

TIP: Naprostou jedničkou je mezi doplňky stravy na zpevnění a zvětšení prsou produkt BreastExtra. Ne nadarmo se v našem testování umístil na vrcholu žebříčku. Potvrzují to také samotné čtenářky, které se na recenzi podílí.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Hodnocení
51star1star1star1star1star