Růst prsou u dívek: do kdy prsa rostou a jak je podpořit?

Zajímá vás, kdy přestávají prsa růst? Možná budete zjištěním překvapeny. Ženy se o svá ňadra zajímají po celý svůj život, nejdříve je zajímá růst prsou jako dívky, později se snaží své poprsí vylepšit v dospělosti – ať už zvětšit, zpevnit nebo i dokonce zmenšit. Podívejme se na základní otázky týkající se vývoje prsou, na které jste vždy chtěly znát odpověď. Ženy často velikost prsou trápí, pokud mají prsa příliš malá, může se dostavit až komplex. Na pomoc s velikostí prsou bez plastické operace, jsme vytvořily speciální metody, které se nám za ty roky osvědčily.

Ženy a dívky často řeší svá ňadra především kvůli mužům. Zajímalo vás však někdy, proč jsou muži tolik fascinováni ženskými ňadry?

Jako ženy získáte tímto článkem znalosti, které můžete uplatnit při výchově, mnoho dívek má různé otázky na své ňadra a podobně. Zjistíte, čím si dívky procházejí a jaký je jejich fyziologický vývoj.

Kdy začne růst prsou u dívek? A co když prsa přestala růst?

Postupně se začnou prsa vyvíjet u dívek někdy na prvním stupni základní školy, nejde však ještě o růst v pravém slova smyslu. Mnoho dívek se občas v tomto období ptá sama sebe, proč prsa přestala růst? Určitá fáze útlumu totiž nastává až do puberty – právě puberta je tím pravým obdobím, kdy prsa začínají růst v pravém slova smyslu. Je to způsobeno hormonem estrogenem, který se v tomto období začíná tvořit – dochází k nahromadění tuku a tkáně právě v oblasti prsou.

Chtěla byste jako dospělá žena vylepšit svá prsa, zvětšit je? Nemusíte nutně podstupovat drahé plastické operace plné rizik. Vyzkoušejte jednoduše doplněk stravy BreastExtra, který příznivě stimuluje růst prsou i v dospělosti.

Pokud období puberty budeme chtít vymezit, je to velmi individuální. Řekněme, že puberta a tím i růst prsou u dívek nastává přibližně od 8 let. Některé dívky mohou mít pubertu značně posunutou na později, záleží na mnoha faktorech. Trvat může až do 18 let, mnohdy i později – především její psychický dopad, fyziologické rysy se dotvoří přibližně okolo 16 až 17 let. Na počátku puberty se může mnoho dívek cítit nepohodlně a mohou pociťovat bolest spojenou s růstem prsou, ta však brzy odezní.

Pozor na psychické problémy spojené s růstem prsou u dívek

Dívky v průběhu puberty často prochází těžkým psychickým obdobím, které je právě s pubertou spojené. O to častěji se může stát, že začnou trpět úzkostmi. A úzkosti se časem mohou prohloubit až v depresi. Příčina je jednoduchá – dívka začne pozorovat, že jejím vrstevnicím prsa rostou rychleji. Přitom je naprosto běžné, že doba, kdy začnou prsa růst, rychlost jejich růstu a symetričnost, je značně individuální.

V některých případech mohou dívky pozorovat také asymetričnost svých ňader, což je může velmi vyvést z míry až vystrašit obavami o své zdraví a pak nastává typická otázka všech puberťáků: „Jsem vůbec normální?“. Potom nastává vaše role, jakožto matky, abyste dceru ubezpečila, že asymetričnost našich ňader je zcela přirozená a není důvod dělat si starosti. Rozdíl ve velikosti a tvaru mezi oběma prsy je však často jen velmi zřídka zřetelný, o to méně, až dojde k zastavení růstu prsou.

Ovšem v dospělosti existují možnosti, jak tuto asymetričnost zlepšit, pokud je opravdu výrazná. Pomoci vám mohou tablety BreastFast, BreastExtra, Decolen nebo Nadrain forte.

které společně se cvičením příznivě a lépe tvarují i zpevňují ňadra a podporují jejich růst.

Jaké faktory ovlivňují růst a velikost prsou?

Existuje nespočet faktorů, které ovlivňují růst a velikost prsou. Nejvýznamnějším faktorem je v tomto ohledu bezesporu právě dědičnost. Geny mají velký vliv právě na růst prsou, jejich tvar a dokonce i velikost – pozor, také na rizika onemocnění prsou.

Dalším významným faktorem je hmotnost dívek, když začínají prsa růst. Není tajemstvím, že prsa rostou především díky tukovým tkáním, tím pádem navýšení nebo snížení tuku v tomto období může mít vliv na výslednou velikost prsou, avšak toto je velmi individuální.

Spousta žen věří, že prsa ovlivňuje délka puberty. Čím je puberta delší, tím delší čas mají prsa ke svému růstu. Toto je však omyl, i během krátké puberty může být růst ňader velmi rychlý a výrazný. Naopak je ale důležité, aby dívka nosila už v tomto období skutečně vhodnou podprsenku – přitom až 80 % žen nosí špatnou velikost podprsenky.

Do kolika let rostou prsa?

Určitě vás také zajímá, do kolika let rostou prsa. Prsa obvykle přestávají růst v dospělosti. Přestože je dospělost značně individuální, můžete ji vymezit přibližně 18 až 22 rokem života žen. V tomto období dochází k pozvolnému zastavení růstu prsou.

Je to prakticky posledním obdobím, kdy prsa rostou. Později mohou ještě růst v období těhotenství nebo ojediněle i jindy, pokud by došlo k jejich stimulaci pomocí hormonů. Právě stimulace hormonů je často diskutována ve spojitosti s antikoncepcí. Skutečně může antikoncepce ovlivnit růst prsou?

Upozornění pro dívky: Zběžného života by mělo být každé ženě jasné, že hlavní předností, které kvalitní muži vyžadují, nejsou velká prsa. Většinou muži, kteří vyžadují na ženách velké poprsí, jsou z 90% nevěrní, dříve či později. Podobný efekt, je i u žen, které vyžadují velké mužství u svých partnerů.

Přinášíme unikátní tipy a rady, jak ňadrům vrátit krásu a pevnost po kojení

Co se stane s prsy, když otěhotním?

Přestože se tvrdí, že během dospělosti nastane zastavení růstu prsou, nemusí to být vždy pravda. Jednou z výjimek je právě období těhotenství. Podobně jako v pubertě se i těhotenství vyznačuje právě změnami prsou – a to jak ve velikosti, tak i tvaru či pevnosti.

Prsa změní svůj tvar, začnou produkovat mléko a zároveň se stanou mnohem citlivějšími. Po porodu by mnoho žen čekalo, že opět dojde k zastavení růstu prsou – ano dojde, ale ne vždy se vrátí do původní velikosti. V některých případech si tak mohou prsa zachovat svůj objem, který nabraly během těhotenství.

Druhým protipólem ale je, že mnoho žen má po kojení prsa povislá, zvrásněná a zkrátka ne příliš estetická. Avšak pozor, kojení automaticky neznamená konec krásných ňader, podívejte se na tipy a rady, jak si udržet krásná prsa i během kojení.

Jak je to skutečně s antikoncepcí?

Především velká část dívek v dospělosti, asi okolo 18 let věří, že prsa rostou i v důsledku antikoncepce. Doufají tedy, že s užíváním antikoncepce porostou i ňadra. Jedná se však o mýtus. Přestože může dojít ke zvětšení prsou, nejde o jejich růst.

Ňadra pouze v důsledku hormonálních změn mohou zadržovat více vody, což sice zvětší jejich objem, ale také to může mít negativní vliv na jejich pevnost. Jakmile dojde k vysazení antikoncepce, s největší pravděpodobností se velikost prsou vrátí opět do své původní podoby.

Některé přípravky však mohou příznivě ovlivňovat růst prsou, ale užívat byste je měly až v době, kdy došlo k přirozenému zastavení růstu prsou, tedy v dospělosti. Nejlépe nad hranicí 20 let, protože u některých dívek mohou růst prsa skutečně až do tohoto věku.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Hodnocení
51star1star1star1star1star