Tipy, jak správně mýt vlasy a pečovat o ně

Pokud chcete mít zdravé, lesklé a krásné vlasy, je vyžadována nějaká péče o ně. Ženy musí více pečovat o vlasy, než muž, což je všem známo. V tomto článku nyní nebude rozebírat, jak na větší a hezčí prsa, ale o to, jak na mytí vlasů, jak o ně pečovat, aby byly zdravé, krásné a lesklé.

Když se budete držet níže uvedených pravidel a využijete správné produkty k péči o vlasy, budete zase pro muže o něco svůdnější a tím i sebevědomější.

Při správném mytí vlasů je nutno dodržovat určité pravidla

 • Před samotným mytím si vlasy velmi pečlivě pročesejte nebo prokartáčujte. Díky tomu se zacuchaná a slepená místa uvolní
 • Šampony doma najdeme ve větších baleních, množství na jedno použití se liší u jednotlivých lidí a to podle délky vlasů, podle bohatosti vlasů a také podle míry znečištění
 • Vlasy před nanášením šamponu dobře navlhčíme
 • Šampon nejprve rozetřete v dlaních a poté aplikujte na vlasy, nikdy jej nedávejte přímo z balení ihned na vlasy, je důležité, aby byl šampon nanášen rovnoměrně
 • Vlasy musí být rovněž velmi precizně spláchnuty a odstraněn z nich šampon, tímto se z vlasů odstraňuje mastnota a špína. Bez důkladného spláchnutí nemůže šampon správně účinkovat
 • Při běžném znečištění vlasů (mytí za 3 až 4 dny) postačí jedno mytí, při silnějším znečištění můžete použít předběžné a dodatečné mytí
 • Důkladně spláchnuté zabalíme do ručníku a jemně z nich přebytečnou vlhkost vymačkáváme
 • Silné tření se nedoporučuje, jelikož by lehce nabobtnalý a tím také choulostivý vlas mohlo takové tření poškodit
 • Na mytí vlasů a na následnou regeneraci vlasů je nutno vybrat ten správný produkt

Správnou velikost podprsenky má pouze 20% žen, zbytek žen bohužel špatná velikost podprsenky trápí, ani o tom neví. Správná velikost podprsenky je zásadní pro zdravá a krásná prsa. Podívejte se na podprsenkový speciál, kde se dozvíte, jaká velikost podprsenky je správná a jak si ji správně oblékat.

Podobně jako u očisty pleti i u mytí vlasů platí, že je možno si vytvořit jednoduchý návyk

 1. Vlasy si umyj kvalitním šamponem
 2. Kondicionér nanes podle aktuální potřeby a jemně do vlasů vmasíruj a to po celé délce, nevynechej konečky
 3. Vlasy nakonec velmi důkladně opláchni a to vodou vlažnou

Vlasy, které jsou mokré, jsou k mechanickému poškození náchylné, proto je nikdy netři osuškou, ale vlhkost nechej vsáknout do osušky či ručníku. Vlasy tak získají svůj zdravý lesk. Časté mytí vlasů nemá vliv na to, kolik mazu se na pokožce hlavy objevuje. Je-li to zapotřebí, vlasy si klidně umývej denně.

Vlasy se velmi dobře a důkladně umyjí šamponem. Některý šampon je i vyživující a to díky speciálním složkám, které obsahuje. Aby byly vlasy vlhké a necuchaly se, používej kondicionér. Ten vlasy také chrání.

ZAJÍMAVÁ FAKTA O LIDSKÝCH VLASECH

 • Na celém těle máme asi pět miliónů vlasů a chlupů, vlasů na hlavě je asi sto tisíc
 • Přibližně o jeden centimetr měsíčně porostou vlasy
 • Rychleji vlasy rostou ve dne než v noci
 • Více vlasů roste v létě než v zimě
 • Vlas je pevnější než hliník a to díky keratinovým vláknům
 • Je-li vlas zdravý, unese zátěž padesát až sto gramů a nepřetrhne se
 • Padesát až sto padesát vlasů za den vypadne přibližně jednomu člověku

Vše, co potřebujete vědět o PMS syndromu. Vyzkoušely jsme oblíbený doplněk stravy Proerecta Women, který i nám pomáhá zmírnit negativní příznaky PMS.

Jak na péči o vlasy

Do péče o vlasy nepatří pouze jejich mytí a česání. Pro kvalitní výživu, je zapotřebí buď jíst ve stravě spoustu vitamínu, což bohužel není tak jednoduché, protože kvalita potravin se vytrácí, navíc množství, které byste musely zkonzumovat, je abnormální, abychom získaly z potravin určité prospěšné látky.

Osobně se s holkama snažíme vyvarovat komerčním produktům, které často vidíme v TV reklamách, protože jsou mnohdy nekvalitní, což se bohužel neprojeví hned a ne každá žena to zaznamená. Protože už jsme ženy v letech, máme docela bohaté zkušenosti s péči o vlasy. Níže se můžete podívat na produkty, které si pravidelně kupujeme a doporučujeme.

Vitamíny na vlasy a nehty - Curapil DUO

Vitamíny na vlasy a nehty – Curapil DUO

Špičkové vitamíny, které dodají krásu jak vlasům, tak i nehtům. Curapil DUO je sice dražší, ale občas si něco dopřejeme něco lepšího. Kombinují v sobě několik přírodních výtažků a vyváženou směs vitamínů a minerálů.

Šampon a Kondicionér Curapil

Šampon a Kondicionér Curapil

Skvělá sada šampónu a kondicionéru, které máme raději než komerční produkty. Obsahují v sobě kofein a přírodní výtažky. 100% přírodní složení bez silikonů, sulfátů a parabenů. Pomáhá i s vypadáváním vlasů.

HAIR GUMMIES vitamíny na vlasy – 1+1 ZDARMA

HAIR GUMMIES vitamíny na vlasy – 1+1 ZDARMA

Vitamíny na vlasy jsou v netradičním tvaru gumových medvídků. Zamilovaly jsme si je právě kvůli tvaru a chuti, ale především kvůli kvality. Skvělá volba pro růst zdravých a dlouhých vlasů, kterým dodají sílu i výživu.

Jak na přírodní barvení vlasů bez chemie

Máte ráda spíše přírodní věci a pečlivě si hlídáte, aby se na těle neobjevila žádná chemie? Toužíte po tom, aby vaše vlasy zářily a byly plné zdraví? Chemické přípravky a barvy vám moc nesednou a nesnášíte je úplně dobře? Pak pro vás máme řešení. Hennu!

Co vlastně henna je?

Jde o přírodní barvu na vlasy. Ta se získává z rostliny jménem Lawsonia dermis. Základní barva červená. Také je k na trhu  henna černá. Ta však v sobě má přidané chemikálie a je vhodná k tetování. Hennu můžete koupit v prodejnách zdravé výživy, v bylinkářství či v čajovnách. K dostání jsou také šampony a přípravky s výtažky z henny. To slouží k regeneraci vlasů nebo k barvení vlasů. Určená je henna přímo k barvení vlasů. v prodeji je obvykle jako prášek a je nutno jí k používání připravit.

Dodej krásu svým prsou větší a pevnější tvarem s účinnými produkty, které jsme vyzkoušely za tebe. Podívej se na recenze nejoblíbenějších produktů, jako je BreastExtra nebo BreastFast. Pokud nejsi zastánce doplňků stravy, vyzkoušej naše dlouho utajované metody.

Aby se henna dala použít je nutno prášek pořádně rozmíchat v horké vodě nebo v čaji. Teprve pak jí můžete nanášet na vlasy a nechat působit. Působit může klidně i během celého dne. Platí zde přímá úměra, čím déle henna na vlasy působí, tím intenzivnější odstín vlasy získávají.

Důležitá je také barva vašich vlasů před nanášením henny a také na tom, jaký odstín si vyberete. Vlasy se kromě barvení také vyživují. Henna v sobě má mnoho minerálů, vitamínů a látek, které vyživují. Vlasům dodávají lesk, zdravý vzhled a také pomáhají k regeneraci vlasové pokožky. Henna je vhodným pomocníkem proti vším a lupům.

Vlasy po použití henny musíte důkladně umýt a všechny zbytky prášku vypláchnout. Hennu musíte velmi dobře promíchat a rozmíchat. Neuděláte-li to, ve vlasech zůstávají zbytky prášku. A ty se pak z vlasů obtížně vymývají a odstraňují.

Jak na dokonalý dekolt? Přirozené hacky na zvětšení prsou, které musíte vyzkoušet

Pozor, Henna vlasy nezesvětlí

Henna vám vlasy nikdy nezesvětlí, to je velmi nutné vědět. K vaší barvě vlasů vybírejte odstín stejný nebo tmavý. Pro rusovlásky je henna nejvhodnější přírodní barva na vlasy. Nevznikají obvykle žádné alergické reakce, jak je tomu u chemických přípravků, které jsou k barvení vlasů určeny.

Důležité rady pro barvení vlasů hennou:

 • Současně s chemickými barvami hennu nikdy nepoužívejte! Na vlasy, které máte hennou barvené, nikdy opravdu nikdy nepoužívejte chemické barvy na vlasy. Riskujete těžkou chemickou reakci, ale taky vám vlasy můžou zezelenat. Některé krabičky už běžně toto upozornění dávají na krabičky. Objevily se těžké alergické reakce a to často v případech, kdy měl člověk na těle tetování černou hennou a použil barvu.
 • Na vlasy neaplikujte světlejší odstín, než jsou vaše vlasy. Henna nikdy vaše vlasy nezesvětlí!
 • K rozmíchávání barvy nikdy nepoužívejte kovové misky nebo kovové lžičky!
Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.