Prsa, jak je neznáte: 7 zajímavostí, o kterých vám nikdo neřekl

Ženská ňadra jsou se stále drží na nejvyšších příčkách žebříčku oblíbených témat výzkumů. A to ať už se jedná o nejrůznější průzkumy a dotazníky adresované mužům i ženám, nebo o výsledky odborných lékařských studií. A není divu. Dohromady získané výsledky tvoří šťavnatý koktejl informací, který vás dokáže pobavit i poučit.

TIP: vzhled vašich prsou můžete vylepšit hned teď. Stačí se naučit správnému držení těla, které zvýrazní přednosti vaší postavy.

Říkáte si, kdo by měl znát prsa lépe než ženy? Většinu času asi přemýšlíte nad tím, jestli jsou dostatečně pěkná a velká či jestli vám bude sedět vyhlédnutá podprsenka. Věděly jste ale, co ovlivňuje vzhled vašich prsou? Proč byste doopravdy měly na sport nosit speciální spodní prádlo? Co určuje velikost ňader, nebo co dělat, aby nebyla povislá?

7 neobyčejných faktů o prsou

  1. Podíl tuku neurčuje velikost prsou

Taky jste měly za to, že tučná prsa automaticky znamenají napěchovaný dekolt? Ve skutečnosti je to trochu jinak. I dvě ženy s naprosto stejným obsahem tuku v prsou mohou nosit odlišnou velikost košíčků.

Tvar a velikost prsou totiž neurčuje jen tuk, ale také žláznatá tkáň. Zatímco prsa s převažujícím podílem tuku bývají měkčí a kulatější, ty s vyšším procentem tkáně jsou tužší, těžší a svým tvarem připomínají kapku.

  1. Stejná podprsenka vám pokaždé padne jinak

Máte někdy pocit, že ta podprsenka, co vám ještě ráno dokonale seděla, teď najednou trochu odstává? Nejste samy. Nad tímhle problémem se pozastavuje celá řada žen. Samozřejmě, že časem se každá podprsenka obnosí a vytahá.

Vlastnosti podprsenky se ale doopravdy můžou měnit v řádu minut. Závisí na tom, jak zrovna dýcháte, nebo na vašem postoji. Pokud například zvednete ruce vzhůru, košíčky těsněji přilnou a podprsenka bude dokonale vyplněná.

  1. Během života prsa poklesnou až o 15 cm

Pokud vlastníte průměrné poprsí, pak vaše ňadra dohromady váží asi 2,5 kg. Platí, že čím větší vaše prsa jsou, o to větší tlak vyvíjí na kůži a vazy, které je mají za úkol držet vztyčená. První změny zaznamenáte kolem 30. roku věku.

Směrodatný je pokles bradavky, který v tuto chvíli bude činit asi 1 až 2 cm. Další pokles nastává v období přechodu. Bradavka se může ocitnout až úplně vespod. Částečně se tomu dá zabránit výběrem vhodné podprsenky.

Víte, že špatnou velikost podprsenky nosí 80% žen. Patříte k nim i vy?

  1. Podprsenka na noc nemusí být špatná

Zatímco je velkým trendem posledních let chodit spát úplně nahá, existují ženy, které mají na věc jiný názor. Mezi příznivkyně spaní v podprsence patří i mnoho celebrit. V čem vám to může pomoct?

Ukazuje se, že gravitace může na prsa nepříznivě působit nejen během dne, ale i ve spánku. Dvojnásob to platí, pokud máte velká prsa a ve spánku se hodně převalujete. Vyzkoušejte proto speciální podprsenku na spaní, která vaše ňadra ochrání.

Jak vybrat správnou velikost podprsenky

  1. Za den prsa urazí i stovky metrů

Kontrolujete taky občas, když kráčíte po ulici, svůj odraz ve výloze? Nemůže vám uniknout, jak se prsa při chůzi charakteristicky pohupují. Vědce napadlo tento pohyb změřit.

Ukázalo se, že pokud urazíte svižným tempem vzdálenost 1 km, pro vaše prsa to znamená vzdálenost až 110 m. Měřen byl pohyb nahoru a dolů, ale také do stran. To, jak moc se prsa hýbou, závisí nejen na jejich velikosti, ale také na pružnosti.

  1. Pro každý sport se hodí jiná podprsenka

Sportovní podprsenkou by se neměl rozumět univerzální kousek vhodný pro každý druh pohybu. Pokud běháte, měly byste trvat na prádle, které dokonale fixuje celá prsa.

Například během tenisu je zase zásadní bránit prsům především v pohybu do stran. Pokud se chystáte plavat, nejlepší je volit plavky s podpůrnou podprsenkou se zavazováním za krkem. Obzvlášť dámy s větším poprsím ocení, že voda je příjemně nadnáší a odlehčuje.

  1. Příliš velká prsa mohou zkrátit život

Neočekávanou souvislost se povedlo zjistit mezi velikostí prsou a průměrnou délkou života. Jedna studie tvrdí, že ženy s velkými prsy mají v průměru až o 5 let kratší život než ty s drobnějším dekoltem. Na vině má být bolest prsou při pohybu.

Ženy s větším poprsím proto i méně sportují. To může mít negativní vliv na jejich zdravotní stav. Dobrá zpráva je, že na tento problém můžete vyzrát s vhodnou sportovní podprsenkou.

Je velikost vašich prsou pod průměrem a toužíte to změnit? Ověřili jsme pro vás skutečně účinný přípravek na zvětšení prsou BreastExtra.

Pití piva podporuje růst prsou?

Co mají společného prsa a pivo?

Ať už věříte tomu, že se pravidelnou konzumací piva zvětšuje dekolt, nebo ne, k jedné věci se pivo hodí. S jeho pomocí se dá totiž vysvětlit, jak vypadá průměrné poprsí. Vědci zjistili, že nejvhodnější způsob, jak měřit velikost poprsí, je podle jeho objemu.

Průměrná žena má podle propočtů prsa o objemu jednoho velkého piva a půlky malého k tomu. Pro doplnění statistických údajů připomínáme, že hmotnost ňader průměrné ženy se pohybuje okolo 2,5 kg.

Jak jsou na tom Češky? Zjistěte, které z našich celebrit mají podle průzkumů to nejkrásnější poprsí.

Máte jedno ňadro větší, než druhé? Je to zcela v pořádku. I tuto skutečnost jde zahrnout do charakteristiky běžných prsou. Konkrétně je obvyklý rozdíl velikosti mezi prsy asi 1 pětina.

V průměru největší prsa mívají Rusky a obyvatelky severských zemí jako je Švédsko, Norsko či Finsko. V těchto zemích nosí průměrná žena košíčky přesahující velikost D. Češky si v tomto srovnání vedou relativně dobře. V naší republice je totiž průměrná velikost košíčků D.

Důležitá je správná péče o prsa

Jak je vidět, lékaři a další odborníci se při získávání faktů o prsou činili. Prsa jsou přece jen jednou z prvních věcí, kterou náš protějšek při setkání upoutáme. Proto je k poprsí neustále směřována velká pozornost. Možná jste právě zjistily, že to, co jste na sobě považovaly za znepokojivou zvláštnost, je vlastně zcela normální.

TIP: byla k vám příroda nespravedlivá? Prsa jdou zpevnit a zvětšit i 100% přírodní metodou. Vyzkoušejte naše cviky na prsa.

Co si z našeho článku odnést? V závislosti na velikosti a pružnosti vašich prsou byste vždy měly volit vhodnou podprsenku a zvážit i případnou další péči. Volba správné podprsenky je extrémně důležitá také v případě, kdy se věnujete nějakému sportu. Přesto, že předmětem výzkumů byla průměrná žena, poprsí každé z vás vyžaduje individuální péči.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.