5 zvláštností prsních bradavek, které jsou ve skutečnosti normální

Při hodnocení svého vzhledu jsme na sebe někdy moc přísné a zapomínáme na to, že neexistuje dokonalé tělo, které by bylo bez jediné chybičky. Důležité je si tento fakt pravidelně připomínat a to především před zrcadlem. Věděli jste, že neexistuje pouze jeden typ ženských bradavek? Seznámíme vás s 5 zvláštnostmi prsních bradavek, které jsou u žen velmi časté.

Prsa a prsní bradavky

Ženské poprsí je párovým útvarem, který je tvořený tukovou vrstvou a mléčnými žlázami. Jeho nejdůležitějším posláním je umožnit ženě kojení svých dětí po dostatečně dlouhou dobu. Prsa jsou však také symbolem ženství a v těhotenství může docházet k určité deformaci. K nápravě vám mohou pomoci speciální techniky na zpevnění prsou.

Uvědomte si, že právě tyhle odlišnosti vám dodávají jedinečnost a osobitost. Každá žena je unikátní a krásná. Někdy nám úplně zbytečně dělají starosti věci jako naše poprsí a vzhled prsních bradavek.

Ňadra jsou skvělou pomůckou při milostné předehře, protože jsou jednou z velmi častých ženských erotogenních zón. Muži je na ženách naprosto milují a rádi je laskají při milostných hrátkách v posteli. Jejich role v životě každé dámy je naprosto nezastupitelná.

Typy prsních bradavek: 5 zvláštností, se kterými se setkala každá žena

Někteří si myslí, že prsní bradavka a prsní dvorec je jedno a totéž. Není tomu tak. Bradavka je pouze malý kuličkový výběžek uprostřed prsního dvorce. Právě v ní vyúsťují mléčné žlázy, které dovolují ženě kojit. Protože se nachází přímo pod naším zrakem, často jejich vzhled kontrolujeme.

Je dobré si uvědomit, že typů ženských bradavek je stejně tak, jako velikostí podprsenek na celém světě. Věřte, že vzhled vaší bradavky může vypadat úplně jinak, než bradavka vaší kamarádky. Jaké vlastnosti bradavek jsou naprosto normální?

TIP: Měla jsi někdy sen, že budeš mít větší, pevnější a plnější prsa? Pak se podívej na HIT, který dopomohl i mě k hezčímu dekoltu s minimální námahou a investicí.

 1. Na velikosti nezáleží

Jestli jste si mysleli, že čím větší bradavky žena má, tím větší riziko onemocnění ji hrozí, jste na omylu. To stejné je i s kojením. Pokud máte malé bradavky, nemusíte se hned bát, že nebudete moci kojit a na druhou stranu velké bradavky neznamenají stoprocentní záruku kojení.

Opravdu, celková velikost bradavek neznamená vůbec nic. U rozměru vaší bradavky jde pouze o geneticky danou věc, na kterou se podepsal váš další vývoj. Takže na jejich velikosti opravdu nezáleží.

 1. Existuje správná barva?

Jsou vaše bradavky světlé až průhledné, nebo naopak velmi tmavé? Není se čeho bát. Různé zbarvení prsních bradavek záleží na typu barvy vaší kůže. Druhy prsních bradavek se liší také mezi různými národnostmi. Jedná se o normální odchylky, které se přenáší geneticky. Pokud se tedy jedná o zbarvení v tónu kůže, jedná se o běžnou věc, která vás nemusí trápit.

 1. Citlivost na nule nebo stovce

To, že při sportu, nebo změně teploty se prsní bradavky o něco zvětší a ztvrdnou ví nejspíš každá žena. Ale věděli jste, že jejich senzibilita je u každé dámy jiná? Některé ženy dokážou usnout u jejich hlazení a jiné dosahují drážděním k orgasmu.

Zvláštní, že? Citlivost je tedy variabilní a může být u každé ženy odlišná. Pokud jsou však prsní bradavky nadměrně citlivé, že při sáhnutí opravdu bolí. Ihned si domluvte prohlídku u vašeho lékaře.

Jak se vyhnout nádoru v prsu? Prozradíme vám 7 jednoduchých tipů na prevenci, s kterými to můžete zvládnout.

 1. Chloupek sem, chloupek tam

Chloupky nejsou nic příjemného a každá žena si je poctivě holí a vytrhává. Pokud se jedná o jeden, nebo dva, které vyrostly v okolí bradavky, není nutné si s tím lámat hlavu. Chloupky se objevují během hormonálních změn u každé ženy.

Vliv na jejich růst může mít dokonce i antikoncepce. Nadměrné ochlupení, tedy pokud začne být chloupků víc a žena si začne připadat spíše jako muž, je nutné co nejdříve navštívit doktora, protože se může jednat o syndrom polycystických vaječníků.

 1. Těhotenství a kojení

Velká událost v životě každé ženy je rozhodně těhotenství a následně kojení. Žena projde hormonální bouří, kterou doplňují značné fyzické změny. Samozřejmě se nejedná jen o kila navíc, která k těhotenství patří. Jedná se také o prsní bradavky.

Typy ženských bradavek se totiž můžou během 9 měsíců změnit téměř k nepoznání. Nejčastěji rostou, ale také výrazně ztmavnou. A to nejen bradavky, ale s ním i prsní dvorce. Nejde o nic ojedinělého. Pokud se vám nějaká změna na prsní bradavce během těhotenství nezdá, informujte vašeho lékaře.

Zvláštnosti u prsou, které je třeba řešit s lékařem

Co není normální aneb s čím zajít k lékaři?

Typů ženských bradavek je nespočet. Zvláštnosti vrozené, nebo estetické vám na kráse rozhodně neubírají. Pokud jsou pravidelně kontrolovány lékařem, máte jistotu, že vám nehrozí žádné vážné onemocnění. A to je daleko důležitější, než perfektní vzhled vašeho výstřihu.

Na druhou stranu existují příznaky, které se můžou během vašeho života objevit a ty byste neměla brát na lehkou váhu. S čím raději zajít k doktorovi na prohlídku a jaké druhy bradavek můžou být varovným signálem?

 • Kůže je na prsní bradavce šupinatá, ztvrdlá, nebo vločkovitá
 • Bradavka, nebo prsní dvorec mokvá
 • Vzhled bradavky je podobný ekzému
 • Z prsních bradavek vytéká nažloutlý, nebo krvavý výtok
 • Bradavka se z ničeho nic zploštila, nebo dokonce vpáčila a přitom byla normální
 • Prsní bradavky a dvorce se výrazně změnily, aniž by byl důvod – například menstruace, těhotenství

Druhy prsních bradavek: co vás nejvíce zajímá?

 1. Mám každou bradavku jinou. Je to normální?

Každé prso může mít rozdílnou velikost. Průzkumy ukazují, že mnoho žen má jedno prso větší než to druhé. Nejde o výrazné rozdíly, ale při bližším zkoumání jsou viditelné. Proto i velikost prsních bradavek se může lišit.

Typy ženských bradavek souvisí s velikostí a tvarem poprsí. Pokud se však jedna nebo druhá prsní bradavka rychle a výrazně změnila během krátkého času, určitě je vhodná návštěva lékaře.

 1. Co to je vpáčená bradavka?

Vpáčená, nebo také často označovaná vtažená bradavka, je taková, která není viditelná na povrchu těla, protože je stáhnutá pod povrchem kůže. Fyzicky je vlastně opačně, než by měla být.

Pokud se s touto abnormalitou žena narodí, jedná se o vrozenou vadu, která není nebezpečná, akorát ztíží ženě budoucí kojení. Ale za to obrácení bradavky pod kůži, které nastane až v průběhu života, může signalizovat zdravotní problém. Při setkání s tímto jevem je nutné co nejrychlejší návštěva lékaře.

Ráda byste zhubla nějaké to kilo navíc? Ketonové diety jsou vynikající stravovací balíčky, které jsou chutné a rychlé na přípravu. Budete nadšené, jak efektivně dovedou zahnat hlad.

 1. Existují více než dvě bradavky?

Bradavky navíc skutečně existují. Často se jedná o 3 nebo 4 bradavky, místo klasických dvou. Tyto bradavky navíc nejsou však umístěné přímo na prsou. Často jsou na různých místech v oblasti břicha.

Extra bradavky jsou o dost menší, než klasické, proto při prvním pohledu připomínají spíše znaménka. Pokud někomu abnormalita dělá psychický problém je výhodou, že se dají chirurgicky odstranit.

Na typu prsní bradavky nezáleží, důležité je pevné zdraví

Ať už máte velikost a typ ňader jakýkoliv, nebo jste nositelkou zvláštního druhu bradavek, nejdůležitější je vaše celkové zdraví. Krása je pomíjivá a není důležité, zda jsou vaše prsa perfektně symetrická.

Pamatujte, že jakoukoliv vadu, nebo extrém, který se dostaví až během života (vrozené bývají pravidelně monitorovány od útlého věku), neberte na lehkou váhu a co nejdřív ho běžte zkonzultovat s vaším lékařem. Prevence je důležitou součástí úspěšné léčby všech onemocnění. Myslete na sebe a ochraňujte své zdraví díky pravidelným lékařským prohlídkám

Byla jste obdařena bujným dekoltem? Tyhle otázky se honí hlavou každému chlapovi při pohledu na vás. Nebudete věřit, na co vše můžou myslet.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.