Mammaplastika: co očekávat od modelace prsou

Pokud opět po těhotenství a kojení toužíte po krásných a pevných prsou, může pro vás být mammaplastika skvělým řešením. Jednoduše můžete dosáhnout poprsí, o kterém sníte.

Nejde přitom o běžnou plastickou operaci, součástí modelace prsou není zpravidla jejich zvětšení implantáty. V čem je tedy zásadní rozdíl u mammaplastiky?

Co je to mammaplastika

Jako mammaplastika se většinou označuje modelace povislých prsou. Nejčastěji po těhotenství a samozřejmě následném kojení. Jakmile přiberete během těhotenství a po porodu zase zhubnete, většinou se to podepíše na vašich prsou, která už nebudou tak pevná.

Stejně tak kojení má velký vliv na povislá prsa. Ovšem modelace prsou není jen pro ženy po mateřství – své může udělat i špatný životní styl, dlouhodobě nevhodně zvolená velikost podprsenky nebo třeba i genetika.

Víte, jak správně zjistit velikost podprsenky? Podívejte se, jak zjistit velikost podprsenky a jak ji správně obléknout. Divili byste se, kolik žen nosí špatnou velikost.

Proč ženy většinou volí mammaplastiku?

Mammaplastika, tedy modelace prsou, není tak invazivní zákrok jako běžné zvětšení prsou. Právě s plastickou operací prsou pomocí implantátů, se pojí daleko více zdravotních rizik než v případě modelace prsou.

Implantáty mohou za nějaký čas prasknout, kdežto po mammaplastice se většinou s ňadry už nemá, co dalšího stát. Jedná se tak o bezpečnější zákrok. Kdy se k modelaci prsou ženy přiklání?

 • Po těhotenství a následném kojení, kdy zpravidla dojde k povislým ňadrům a změně jejich velikosti.
 • přibývajícím věkem, například po menopauze, kdy se prsa mění vlivem hormonálních změn.
 • Pokud nejsou prsa relativně symetrická (mírně rozdílná jsou přirozeně) a mají vývojové vady.
 • Pokud dojde k onemocnění, která mohou mít vliv na tvar a vzhled prsou (například zánětlivá onemocnění).
 • Když dojde k nějakému úrazu prsou nebo po nádorovém onemocnění.

Možností, jak zpevnit povislá prsa, je mnoho. Víte o dalších 6 tipech na dokonalý dekolt? Tohle byste opravdu nečekaly.

Mammaplastika vám může pomoci s povislými prsy

Mammaplastika vám může pomoci s povislými prsy

Modelace povislých prsou

Mammaplastika se vyznačuje tím, že při modelaci zůstává objem ňader stejný. Upravuje tedy pouze jejich pevnost a tvar. Nejlepší postup modelace prsou volí lékař po vstupních vyšetření, protože možností, jak provést modelaci je více – volí se taková, která minimalizuje jizvy. Nejčastěji při mammaplastice vede jizva okolo prsního dvorce a dále svisle dolů v podprsní rýze, díky tomu není téměř vidět.

Samotný zákrok modelace prsou potom trvá zpravidla okolo 2 hodin, nicméně doba se může lišit v závislosti na náročnosti a rozsahu modelace ňader. Provádí se v celkové anestezii.

Většinou na klinice zůstáváte 1 nebo 2 dny, ojediněle více. Potom následuje 10 až 14 dní klidový režim doma. Během této doby jsou pravidelné kontroly. Zhruba po 6 týdnech se můžete vrátit k plné zátěži a sportu jako dřív.

Zmenšení a modelace prsou

Společně s modelací povislých prsou je možné provést například i zmenšení prsou. Zpravidla se tyto 2 zákroky kombinují. Díky zmenšení objemu prsou dojde k navrácení jejich elasticity a žádoucího tvaru.

Kromě toho samozřejmě zmenšení prsou probíhá v momentě, kdy máte extra velká prsa a dochází k přetížení páteře a s tím spojenou bolestí zad. Průběh zmenší prsou je podobný jako u modelace prsou (v podstatě je součástí modelace).

Znáte dokonale svá prsa? Přečtete si 9 zajímavých faktů, které byste měli vědět o prsou, ale většinou je ženy nevědí.

Jaká jsou možná rizika mammaplastiky?

Jaká jsou možná rizika mammaplastiky?

Možná rizika mammaplastiky

Podobně jako každá operace, tak i modelace prsou s sebou nese určitá rizika. Vyplývat mohou ze samotné modelace, případně také celkové anestezie, ve které se operace provádí.

Zmenšení a modelace prsou jsou poměrně jednoduché zákroky, u kterých by ale většinou ke komplikacím docházet nemělo. Vždy je důležité podrobné vstupní vyšetření. Platí, že byste měli být před operací v dobré kondici.

 • Snížení nebo ztráta citlivosti v bradavkách a prsou
 • Asymetrické výsledky (jedno prso nebo bradavka má jinou velikost)
 • Nevzhledné jizvení (většinou způsobeno špatným hojením)
 • Problémy s kojením (to je důvod, proč je lepší nechat modelaci prsou až po mateřství)
 • Alergická reakce na anestezii nebo léky
 • Zdlouhavé a komplikované hojení

Dobrou zprávou ovšem je, že většina těchto rizik nenastane a je možné je odhalit detailním předoperačním vyšetřením. Důležité je samozřejmě zvolit si dobrou kliniku, kde vám modelaci prsou provedou. Ideálně se podívejte na recenze a nerozhodujte se jen podle ceny.

Svůdný dekolt můžete mít i bez modelace prsou. Tady je 10 tipů, jak dosáhnout krásného dekoltu. Užijte si krásná prsa.

Kolik stojí mammaplastika?

Modelace prsou může být hrazena pojišťovnou, ale musí být v takovém případě doporučena ortopedem nebo neurologem. Někdy ale může pojišťovna nárok na operaci odmítnout a v takovém případě si nakonec budete muset operaci zaplatit sama.

Ceny se samozřejmě liší podle klinik. Zjednodušeně ale můžeme říct, že modelace prsou stojí podobně jako například zvětšení prsou, tedy od 40 000 Kč. Samozřejmě samotná modelace je levnější v tom, že k ní nemusíte přičíst ceny prsních implantátů, které se pohybují průměrně od 30 000 do 60 000 Kč. Ve výsledku tak může být mammaplastika výrazně levnější.

Zírání mužů na ženská velká poprsí

Na co se můžete po mammaplastice těšit?

Většina žen je po modelaci prsou spokojena a vnímá zdravotní a stejně tak kosmetické benefity. Pokud došlo ke zmenšení prsou, většinou chvíli trvá, než si zvyknete, protože velikost poprsí ovlivňuje také celkový vzhled. Těšit se můžete také na nákup nového oblečení – minimálně podprsenky budete muset rovnou vyměnit.

Co vás nejčastěji zajímá o modelaci prsou?

Opravdu je mammaplastika bezpečná?

Ano, většinou se žádná komplikace neobjeví. Mammaplastika je bezpečná operace, při které hrozí jen minimum rizik a komplikací. Rozhodně byste se jí neměli bát.

Je možné modelaci prsou hradit ze zdravotního pojištění?

Možné to je, ale pouze, pokud modelaci prsou doporučí ortoped nebo neurolog. Zpravidla to bývá kvůli příliš velkým prsům, ze kterých mohou bolet záda a dochází k namáhání páteře.

Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Rekonvalescence po zmenšení nebo modelaci prsou trvá zpravidla 14 dnů. Od 14 dnů už můžete fungovat skoro bez omezení. Není ale vhodné sportovat nebo se jinak fyzicky namáhat – to ideálně až po 6 týdnech.

Kam se obrátit, pokud chci mammaplastiku?

Najděte si kliniku ve svém okolí a obraťte se na specialisty. Na začátku je vždy úvodní konzultace, která bývá zpravidla zdarma. Zjistíte tak, jaké máte možnosti a další informace.

Kolik mammaplastika stojí?

Průměrně se cena pohybuje okolo 40 000 Kč. Vždy ale záleží na konkrétní klinice. Nicméně ceny jsou velmi podobné, proto je dobré rozhodovat se také podle hodnocení a spokojenosti jiných žen, které už mají modelaci prsou za sebou.

Můžete mi doporučit nějakou kliniku?

Osobně jsem nikdy mammaplastika nezkoušela, ale mám informace od čtenářek a mé kamarádky. Kliniku pro modelaci prsou si doporučujeme pečlivě vybírat. Nikam nespěchejte a získejte, co nejvíce informací a zkušeností. V době internetu je snadné si jednotlivé kliniky prověřit a dohledat patřičné informace. Berte navědomí, že i jde o vaše zdraví, peníze a čas. Tohle rozhodnutí určitě neuspěchejte. Z doslechu modu doporučit dvě kliniky a to: Medicom a Asklepion

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.