Asymetrie prsou aneb proč jsou prsa nerovná?

Nesouměrné poprsí není ničím zvláštním a ojedinělým. Podle výzkumů má většina žen větší, nebo menší asymetrii prsou, která může udělat rozdíl o jednu až dvě velikosti. To samozřejmě může u některých žen vyvolat psychickou nepohodu a nekomfort.

Je důležité si uvědomit, že dokonalost neexistuje a to platí i v případě lidského těla. Pokud se na sebe díváte do zrcadla a lámete si hlavu, jak je to možné, přiblížíme vám hned několik důvodů, proč může být jedno prso větší, než to druhé. Jaké to jsou?

Anatomie poprsí

Pro lepší pochopení toho, proč se můžeme setkat s nesouměrností prsou si nejdříve musíme přiblížit jejich anatomii. Co to je prso a co všechno ho tvoří? Ňadra začínají zhruba mezi druhým a třetím párem žeber a končí mezi šestým a sedmým párem.

Prsa leží nejen na prsních svalech, ale částečně také na dalších svalech, a to například na přímém břišním svalu. Prso tvoří z velké části tuková tkáň. Asi každá žena ví, že další součást ňader jsou mléčné žlázy, mlékovody a bradavky které během mateřství umožňují kojení dítěte. Nakonec nesmíme ani zapomenout na pojivovou tkáň a vazy, které jsou důležité pro udržení ňader.

Nejčastější důvody, proč jsou prsa nerovná

Nesouměrné poprsí může mít hned několik možných důvodů. Naštěstí jde u většiny žen zcela o přirozený vývoj těla. Pokud objevíte asymetrii prsou určitě zpozorněte, ale zbytečně nepanikařte.

Víte, jak se mění ženské poprsí s přibývajícím věkem?

Mít jedno prso větší, než to druhé neznamená, že automaticky máte zhoubný nádor. Co všechno může způsobit nesouměrná prsa? Seznámíme vás s 5 nejčastějšími důvody, proč jsou prsa nerovná.

Vrozená vada a vývojová vada

Typické vrozené vady se nejčastěji u žen projevují v období puberty. Načasování tedy není nejlepší. Dívky prochází citlivým obdobím a pokud se k tomu přidá ještě velká asymetrie poprsí, může to mít na ni negativní psychický dopad.

Jedná se například o vpáčené bradavky, extrémní rozdíly ve velikosti mezi jednotlivými prsy, nebo dokonce chybějící celý prs. Vývojové vady jsou způsobeny změnami mléčné žlázy a to často jejími záněty během vývoje člověka. Na vině ale můžou být také extrémní výkyvy váhy, nebo onemocnění, například gynekologické.

Jste majitelkou většího poprsí? Bujné poprsí nemusí být vždycky výhrou, ba naopak může způsobit zdravotní problémy. Prozradíme vám 5 kroků, jak zmenšit prsa bez operace.

Rozbouřené hormony

Asymetrii prsou také mohou způsobit hormony a to při obdobích, kde jejich hladina kolísá. Poprsí může být zvětšené, nebo citlivé na dotek. Může se ale měnit jejich celkový vzhled, nebo barevnost bradavek.

Jedná se o menstruaci, těhotenství, kojení a menopauzu. V případě těchto situací je dobré poprsí pozorovat a větší abnormality ihned hlásit lékaři. Během kojení je vhodná zvýšená péče o poprsí a to kvůli jejich nadměrné zátěži vyplývající z kojení.

TIP: Trápí tě povislé a nezpevněné poprsí? Nebo chceš jen větší velikost? Vyzkoušej osvědčené metody, které nikde jinde nenajdeš. Tyto metody již pomohly mnoha mým čtenářkám a samozřejmě mě samotné…

Nerovnost způsobená kostrou

Jedno prso větší a druhé menší může mít ale původ úplně někde jinde. Zakřivení páteře a celková nerovnost kostry může totiž lehce vychýlit jedno prso, a proto se může zdát opticky jinak velké.

V tomto případě je dobré navštívit fyzioterapeuta, který vám poradí, jak tuto optickou dysbalanci vyřešit. Problémy s pohybovým ústrojím se většinou řeší pravidelnou rehabilitací a v krajním případě farmaceutickou léčbou.

Jak na dokonalý dekolt? Přirozené hacky na zvětšení prsou, které musíte vyzkoušet

Zdravotní problémy

Rozdíl mezi velikostí pravého a levého prsa mohou způsobit i další zdravotní problémy. Často jde o problémy související se zraněním v oblasti poprsí, cysty, ucpání některé z cév, otoky, nebo bulky.

Pamatujte, že nahmataná bulka při samovyšetření prsou neznamená automaticky rakovinové onemocnění. Tento typ asymetrie poprsí se objeví až s nemocí, proto je velmi důležité ihned při zaznamenání změny kontaktovat lékaře.

Prevence prsou

Důležitá je prevence a samovyšetření

Základem pro zdravé poprsí je prevence a pravidelné samovyšetřování ňader, které se můžete naučit během pár minut díky jednoduše popsaným návodům na internetu. Samozřejmostí každé ženy ve věku 20 až 45 let, by měly být preventivní gynekologické prohlídky a to jednou za rok. Váš gynekolog by měl vyšetřit nejen ženské pohlavní orgány, ale také váš hrudník.

Ženám od 45 let proplácí zdravotní pojišťovny mamografické vyšetření. Toto vyšetření může žena zdarma podstoupit jednou za dva roky. Jednoduše řečeno jde o rentgen prsu, které může včas odhalit rané stádium nádorového onemocnění. Čím dříve se na tento problém přijde, tím účinnější léčba může být.

Jaké je řešení asymetrie prsou?

Ňadra jsou symbolem ženství, a proto jakákoliv jejich změna, nebo nesouměrnost může ženu potrápit. A to nejen psychicky, ale také fyzicky. Jedno prso větší než to druhé o půl čísla, nebo až o číslo, pozná snad jen jeho majitelka. Abnormality, jako rozdíly o dvě i více velikostí můžou ženu stresovat klidně celý život.

Asymetrie totiž ubírá na libidu a má negativní dopad na psychickou rovnováhu. Nesouměrné poprsí také může ovlivnit celkový postoj a mít za následek nezdravé zakřivení zad, nebo jiné části pohybového aparátu. Jaké jsou možnosti řešení asymetrie poprsí?

Správná podprsenka

Pokud už od dospívání máte jedno prso větší, než to druhé a váš lékař provedl veškerá vyšetření, která vyloučily možnost onemocnění, je nejjednodušším řešením, jak opticky sjednotit poprsí, vhodně zvolená podprsenka.

Rozhodně doporučujeme návštěvu specializovaného obchodu se spodním prádlem, kde vám prodejní asistentka poradí, jakou velikost a především tvar zvolit. Odhoďte stud a svěřte se jí s vaším problémem. Jen tak spolu vyberete ten nejvhodnější typ podprsenky pro vás.

Hubnete, ale kvůli dietě vám věčně kručí v břichu? Nebo si nestíháte připravovat zdravé pokrmy? Pak si přečtěte naší recenzi na oblíbené proteinové diety, které jsou chutné, ale hlavně rychlé na přípravu.

Změna životosprávy

Tělo je živý organismus, který se během vašeho života mění. Nejen během dospívání, ale také v dalších fázích jako je mateřství a stárnutí. Velké výkyvy tělesné váhy, nebo drastické změny v hladinách hormonů také mohou ovlivnit to, jak vypadá váš dekolt.

Proto se vyhněte extrémnímu hubnutí, nebo přibírání. Upravte vaši životosprávu tak, aby váš jídelníček obsahoval dostatek vitamínů a minerálů. Vyhněte se nešvarům jako je častá konzumace alkoholu, nebo kouření. Jen tak posílíte vaše zdraví a imunitu.

Přírodní doplňky stravy

V některých situacích tělo potřebuje zvýšený příjem všech důležitých látek. Bohužel, ne každý má diplom z výživového poradenství, aby si mohl nastavit vhodnou dietu. Pro doplnění vitamínů a minerálních látek během fyzicky, nebo psychicky náročných situacích, můžete využít přírodní doplňky stravy.

Jedná se například o menopauzu, nebo hubnutí, při kterých se může měnit velikost vašeho poprsí. Jejich výhodou je to, že je můžete pořídit v různých formách. Od sypaných bylinných směsí, přes tinktury, až po tabletky. Záleží na tom, jaká varianta vám nejvíce vyhovuje. Při objednávání přírodních doplňků stravy dejte přednost kvalitě před kvantitou a nakupujte je pouze u ověřených prodejců.

Plastická chirurgie

Krajním řešením asymetrie prsou je plastická chirurgie. Pokud vám vaše nesouměrná prsa způsobují vážné psychické problémy, nebo vám doktor doporučil ze zdravotního hlediska jejich úpravu, je operace logickým řešením. Připravte se, že před samotnou operací budete muset podstoupit několik vyšetření a testů.

Plastika pak trvá několik hodin a rekonvalescence několik týdnů. Samozřejmě záleží na jejím rozsahu a následném hojení. Některé plastické operace poprsí jsou zcela, nebo částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou. Záleží na tom, zda jde pouze o kosmetickou úpravu, nebo odstranění zdravotního rizika.

Buďte hrdá na vaše nesouměrná prsa

Pamatujte, že v nedokonalosti dřímá ta pravá krása. Pokud máte jedno prso větší už od dospívání, nebo po kojení, není se za co stydět. Jde o běžnou věc, s kterou žije mnoho žen.

Rozhodně však nezapomínejte na preventivní gynekologické prohlídky a jednou měsíčně provádějte samovyšetření poprsí. V případě toho, že se vaše poprsí mění a to bez důvodu jako je například přicházející menstruace nebo těhotenství, neváhejte a co nejdříve kontaktujte vašeho lékaře. Jen tak budete mít jistotu, co se s vaším tělem opravdu děje.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.