Prsa a stárnutí: jak se mění ženské poprsí s přibývajícím věkem

Mnoho lidí, především žen, má pocit, že pro ně život, po dosažení vyššího věku v podstatě skončil. Necítí se atraktivní jako dříve a často propadají depresím. Ale opak je pravdou. Stárnutí může přinášet mnoho radostí a možností.

Jen je důležité se předem připravit na různé změny, které vás čekají, abyste potom nebyli zbytečně zaskočeni. Jedním z častých ukazatelů stárnutí je změna tělesných proporcí a to konkrétně poprsí. Přiblížíme vám, jak se mění ženské poprsí s přibývajícím věkem a zároveň vysvětlíme, proč k tomu dochází.

Poprsí od puberty až po důchod

Pokud si myslíte, že vaše poprsí zůstane celý život stejné, tak jste na omylu. Váš dekolt se mění v podstatě neustále. Některé změny jsou viditelnější, některé zase méně. Největší změny přichází s rozkolísáním hladiny hormonů.

Období těhotenství a kojení, menopauza a menstruace může změnit velikost vaší podprsenky o několik čísel. Během mateřství se poprsí zvětší a naopak s menopauzou ztrácí svůj objem. Velkou roli také hraje věk. Jakou? Seznámíme vás s tím, jak se mění ženské poprsí s přibývajícím věkem.

Víte, jak přirozeně zvětšit poprsí? 7 věcí, které ovlivňují jeho velikost

Bezstarostné mládí

V období puberty a kolem 18 roku se poprsí zvětší a nabude na objemu. Velmi obvyklé jsou změny (především ve velikosti) před a během menstruace. To, jak se mění ženská ňadra během menstruace ovlivňují nejen hormony, ale také genetické predispozice.

Některé ženy můžou pociťovat mírný nekomfort ze zvětšení poprsí v rámci PMS a dokonce musí vlastnit více velikostí podprsenky, protože se jejich košíky mění v závislosti na periodě.

Věděli jste, že existuje několik typů ženských prsou? Zjistěte, jaký tvar máte právě vy. Možná budete překvapeni.

I během dospívání se mohou objevit v ňadrech bulky, které však často nebývají rakovinové. Výjimkou nejsou ani různé abnormality, jako je nepoměr ve velikosti mezi jednotlivými prsy. Ty jdou účinně vyřešit po vzájemné domluvě s odborníkem plastickou operací.

Kolem 20 let je poprsí pevné a má dostatečnou elasticitu. V tomto období ženy rády ňadra vystavují na odiv a jsou s nimi vesměs spokojeny. Ženy, které mají menší objem košíčků si bez problému mohou dovolit chodit takzvaně na ostro, protože jejich dekolt nepotřebuje žádný dodatečný tvar, nebo zpevnění.

Mateřské povinnosti a změna poprsí

Mateřské povinnosti

Mezi 20. rokem a krátce po 30 se většině žen podaří založit s partnerem rodinu. Těhotenství a následné kojení doslova transformuje váš dekolt. Variant, jak se mění prsa během tohoto radostného období je hned několik. Rozhodně se připravte na to, že se poprsí zvětší. S tím mohou přijít nechtěné strie.

Proto je důležité pečovat o váš dekolt olejem, případně krémem hned od prvních týdnů těhotenství. Aby bylo kojení pro miminko co nejjednodušší, počítejte s tím, že nejen celkový objem, ale také části prsou jako jsou bradavky a prsní dvorce se mohou také zvětšit. Během mateřství může dojít i ke změně odstínu prsního dvorce a bradavky. Často ztmavnou a to nevratně.

Nedostatek estrogenu je pro vaše tělo velkým problémem. Doplňte jej vhodnými doplňky stravy.

Ani stará, ani mladá

Věk kolem 40 let je pomyslným středem života. Mnoho žen má mateřské povinnosti za sebou a má vybudovanou kariéru. Pro některé ženy, které měly děti dříve, nastává období osamostatnění dětí, které začínají svůj dospělý život. Role matky se utlumuje a žena má najednou více času. Ten je vhodné zaměřit sama na sebe. Najděte si nějakého koníčka, nebo si splňte vaše sny.

Kolem 45. roku se začíná snižovat estrogen, proto se zaměřte i na váš jídelníček a nezapomeňte na pravidelnou dávku vitamínů a minerálů. Vaše tělo se začne pomalu měnit, a to včetně dekoltu. Prsní tkáň se pozvolna začne měnit na tuk, a proto můžete zaznamenat mírné prověšení ňader. Do jaké míry závisí na více faktorech. Roli hraje nejen věk a velikost poprsí, ale také například genetické predispozice.

Trápí vás malé poprsí a denně sníte o dokonalém dekoltu? Prozradíme vám přirozené hacky na zvětšení prsou.

Menopauza a důchodový věk

Pokud jste ještě doteď nebyli na mamografickém vyšetření, je ten nejvyšší čas. Mezi 45 a 55 rokem přichází další hormonální bouře a to v podobě menopauzy. Ta bývá noční můrou každé ženy.

Typické příznaky přechodu jako jsou návaly, špatný spánek, nebo vypadávání vlasů žádné dámě nepřidá na náladě. Bohužel, věk nezastavíme. Na druhou stranu není nutné panikařit a stresovat se z menopauzy. Přijměte období klimakteria jako fakt a nebojujte s ním.

Existuje mnoho tipů, jak snížit nepříjemné příznaky přechodu. S přibývajícím věkem tělu postupně ubývá kolagen, takže váš dekolt už nebude takový, jako dřív. To, jak se mění prsa ve stáří ale můžete ovlivnit pravidelnou péčí.

Vhodné jsou doplňky stravy, které jsou speciálně vytvořené pro potřeby žen v menopauze, nebo různé kosmetické rituály, které dodají potřebnou hydrataci kůži na vašem dekoltu.

Jak se mění ženská ňadra

Jak se mění ženská ňadra aneb co vás nejvíce zajímá

  1. Jak na samovyšetření prsu?

Domácí prevence je velmi důležitá. Včasné objevení bulky totiž podstatně zvyšuje možnost toho, že léčba bude rychlejší a také účinnější. Nutno dodat, že ne každá nahmataná bulka je karcinogenní. Samovyšetření prsou je velmi jednoduché a zabere vám pár minut. Na internetu najdete mnoho návodů, včetně videí, jak ho provést. Samovyšetření prsou je nejlepší provádět těsně po menstruaci.

  1. Kdy můžu jít zdarma na mamografické vyšetření?

Mamografické vyšetření, které je hrazené z finančních prostředků veřejného zdravotního pojištění může žena absolvovat od 45 let. Nicméně některé zdravotní pojišťovny přispívají určitou finanční částkou také ženám, které se rozhodnout navštívit mamograf z preventivních důvodů i dříve, než před 45. rokem.

Samozřejmostí je také vyšetření zdarma u žen, které mají velmi vysoké riziko vzniku nádoru v poprsí. Pokud si nejste jisti, jak je to u vaší zdravotní pojišťovnou, není nic jednoduššího, než zajít na nejbližší pobočku a zjistit si potřebné informace.

  1. Proč je důležité při sportu nosit sportovní podprsenku?

Důvodů je hned několik. Prvním je to, že součástí klasické podprsenky jsou většinou kostice a různé vycpávky. Ty vám při sportu můžou dost zavazet a v horším případě vytvářet otlaky, které mohou způsobit zdravotní problémy. Kromě pohodlí jde také o to, že během sportu jsou vaše ňadra namáhána a klasická podprsenka jim nedodá potřebnou oporu.

Ženská masturbace už dávno není tabu. Posuňte ji na další úroveň. Seznámíme vás s womanizerem, erotickou pomůckou k dosažení rychlého ženského orgasmu.

Sportovní podprsenka zabraňuje nadměrným otřesům a pohybu poprsí, které mohou poškodit elasticitu jejich tkáně. Při jejím výběru zohledněte také fakt, k jakému sportu ji budete využívat. Existují sportovní podprsenky s lehčí oporou, které jsou vhodné například na jógu, ale také se silnou oporou, která je vhodná třeba na běhání.

Pečujte o sebe a věnujte pozornost tomu, jak se mění prsa ve stáří

Zvyšující se věk není příjemný pro nikoho z nás. Přibývající roky jsou totiž často spojovány se zdravotními problémy, vráskami a celkového ubývání sil. Je nutné si však uvědomit, že věk bohužel nezměníme. Co ale můžeme změnit je úhel pohledu na stárnutí.

Nenechte, aby rok vašeho narození ovlivňoval vaši náladu. Stárnutí totiž nemusí být něco negativního, ba naopak. Zaměřte se na sebe sama a začněte více pečovat o váš výstřih. Dopřejte si pravidelnou chvilku pro sebe a opečovávejte váš dekolt krátkými masážemi. Pozorujte, jak se mění vaše prsa ve stáří a nezapomínejte na pravidelné preventivní vyšetření.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.