9 zajímavých faktů, které by měla znát každá žena

Ňadra bez pochyby patří k jedné z nejdiskutovanějších partií ženského těla. Muži je obdivují a ženy je buď milují, nebo nenávidí. Poprsí bývá spojováno především s mateřstvím a sexualitou.

To, že díky nim může žena kojit, ví asi každý. Ale věděli jste, že tato část těla ukrývá daleko více tajemství? Prozradíme vám 9 zajímavostí o prsou, které jste možná do dnešního dne vůbec netušili.

1. Hrbolky na prsních dvorcích mají svůj účel

Pokud jste si někdy prohlíželi svoje poprsí, určitě jste si všimli drobných výstupků, které vypadají jako malé hrbolky na prsních dvorcích. Tak, jako většina věcí v těle a na těle, mají i tyto malé útvary svůj význam. Odborně se jim říká se Montgomeryho žlázy a hrají důležitou roli především při kojení. Pomáhají totiž zvlhčit namáhanou kůži kolem bradavky.

V období kojení si na ně dávejte stejný pozor, jako na samotné bradavky. Montgomeryho žlázy se totiž můžou ucpat a zanítit. To způsobí na vašem prsním dvorci pupínky, které jsou velmi podobné akné na obličeji.

2. Bradavky a orgasmus

Lidské tělo je plné tajemství. Dalším zajímavým faktem o prsou je to, že jejich stimulací můžou nejen ženy, ale také muži, dosáhnout orgasmu. Jak je to možné? Prsa a bradavky patří do erotogenních zón, které jsou velmi citlivé na dotek.

Takže jejich hlazením a polibky můžete dosáhnout bouřlivého vyvrcholení. Ale pozor, ne každý to má stejně. Některým je dokonce dotek na hrudníku nepříjemný. Proto nezbývá nic jiného, než se vašeho partnera zeptat, co mu dělá a nedělá dobře.

TIP: Nádorové onemocnění otočí život každé ženy vzhůru nohama. Jak snížit riziko rakoviny prsu? Odhalíme vám 21 tipů na prevenci.

3. Existují různé tvary prsou a bradavek

Určitě jste si všimli, že každá žena má jinou velikost poprsí. Ta se při výběru podprsenky standardně zjišťuje měřením velikosti košíčků a rozměru obvodu. Tyto dva parametry vlastně určují celkovou velikost poprsí.

Jenže je tu ještě jeden podstatný detail, na kterém záleží, jaká podprsenka vám sedne. A tím je tvar poprsí. Existuje asi 9 hlavních typů ženských prsou. Například tvar kapky, zvonů, nebo atletických ňader. Podobně jsou na tom i bradavky. Jejich velikost a tvar může být také rozdílný.

Asymetrie prsou aneb proč jsou prsa nerovná?

4. Jedno je větší než druhé

Tento fakt o prsou nejspíš uklidní mnoho žen. Pokud patříte i vy mezi dámy, které jsou majitelkami asymetrického poprsí tak věřte, že v tom nejste sami. Asymetrická prsa, tedy to, že je jedno větší než druhé, je naprosto běžné.

Za asymetrii poprsí může mnoho faktorů. Jedním z nich jsou hormonální změny, nebo třeba genetika. Ňadra si pravidelně kontrolujte a na pozoru se mějte pouze v situaci, kdy se vám změní velikost jednoho prsa doslova ze dne na den. V takovém případě ihned kontaktujte vašeho lékaře.

TIP: Zbav se PMS (premenstruační syndrom) jednou pro vždy.

5. Ne všude je můžete ukazovat

Určitě to znáte taky. Je léto a vy se chcete hezky opálit. Jenže některé střihy bikin nekopírují tvar vaší běžné podprsenky. A tak abyste nevypadala doslova jako zebra, odhodíte vršek plavek. Užívat si sluníčka bez horního dílu je často osvobozující, a především má pak tělo hezky souměrnou bronzovou barvu.

Ale pozor, ne všude je takzvané opalování nahoře bez dovoleno. Takže než vyrazíte na vaši vysněnou dovolenou, raději si dopředu zjistěte, jestli se na pláži můžete opalovat jen v plavkových kalhotkách. Kde si nahá ňadra na veřejných plážích nechte raději pro sebe?

  • Thajsko
  • Malajsie
  • Maledivy
  • Portugalsko
  • Turecko
  • Itálie (některé regiony)
  • USA (některé státy)

6. Kojení nezáleží na velikosti prsou

Velmi známým mýtem, který je asi stejně starý, jako lidstvo samo je to, že pokud má žena malá prsa, bude mít problémy s kojením. Mezi hlavní fakta o prsou patří to, že na velikosti poprsí v případě kojení opravdu nezáleží. To, jestli bude žena po porodu schopna kojit, nebo ne, je ovlivněno mnoha faktory.

Opět při tom hraje roli například genetika, zdravotní a také psychický stav ženy. Takže pokud jste majitelkou menšího poprsí, rozhodně nemusíte mít strach, že jejich velikost hraje roli v tom, jestli budete schopna kojit vaše dítě, nebo ne.

Vyzkoušejte oblíbený produkt na zvětšení a zpevnění prsou

7. Průměrná váha ňader

Zajímavým faktem o prsou je jejich váha. Zkoušeli jste si někdy zvážit vaše poprsí? Majitelky bujného dekoltu to už určitě někdy vyzkoušely, nebo alespoň o tom uvažovaly. I přesto, že by každá žena chtěla mít větší velikost košíčku, často není o co stát. Nadměrné poprsí může totiž způsobovat mnoho zdravotních komplikací a může mít negativní vliv na běžný život.

Ženy s bujnými ňadry nesmí vykonávat určité druhy sportů a o bolestech zad ani nemluvíme. Mnoho žen s velkým poprsím si také stěžuje na to, že je těžké najít dobře padnoucí oblečení. A jaká je tedy průměrná váha jednoho prsa? Možná vás to překvapí, ale podle statistik váží jedno prso v průměru zhruba půl kilogramu.

Co jíst na zvětšení poprsí? Tipy na potraviny, které zařaďte do jídelníčku

8. Poprsí se mění celý život

Ženy by měly mít v šatníku několik velikostí podprsenek. Je to z toho důvodu, že už jenom během jednoho měsíce se jim může změnit jejich velikost až o celé 1 číslo. Jak je to možné? Důvodem jsou hormonální změny, které jsou spojeny s menstruačním cyklem.

Samozřejmě, že ne každá žena může zvětšení poprsí pociťovat. A dokonce i ty ženy, kterým se poprsí během cyklu mění, to nemusí zažívat každý měsíc. Kdy ještě můžete očekávat zvětšení poprsí? Nejčastěji během sexuálního vzrušení, těhotenství, kojení, ale také v případě přibrání kilogramů.

TIP: Přírodní doplňky stravy jsou v dnešní době velmi oblíbené. Stojí za to si je pořídit? Přinášíme vám recenzi Proerecta woman, která odpoví na všechny vaše otázky týkající se speciálně vyvinutého doplňku stravy na ženské problémy.

9. Tři prsa, nebo tři bradavky

Možná se vám zdají být 3 bradavky, nebo 3 prsa až moc raritní zajímavostí o prsou. Jenže ve skutečnosti jsou tyto anomálie běžnější, než se může zdát. Některé ženy totiž můžou mít nadbytečnou mléčnou žlázu, která nemá typické znaky, jako klasické prso. Tedy chybí prsní dvorec a bradavka.

Zvláštní je, že tyto ženy o ní klidně nemusí celý život vědět a zjistí to až v těhotenství, nebo při kojení, kdy tato nadbytečná žláza zduří. Vlastnit 3 bradavky také není nic neobvyklého. Většinou se objeví v horní půlce těla a pokud nedělá žádné zdravotní problémy, není nutné ji odstraňovat. Důležité je takové anomálie sledovat a kontrolovat.

Zvyšte hladinu estrogenu pomocí Feminus doplňku stravy

Zajímavosti o prsou je nespočet, důležitá je však prevence

Ať už máte malá, nebo velká prsa, rozhodně byste o ně měly správně pečovat. Poprsí je velmi citlivé na různé hormonální změny. Jejich kůže je velmi tenká, a proto se vyplatí je ošetřit hydratačním krémem klidně několikrát za týden.

Základem péče o vaše ňadra by rozhodně mělo být pravidelné samovyšetření prsou. Na internetu najdete mnoho návodů, jak si v pohodlí domova samovyšetření provést.

Víte, jak snížit riziko rakoviny prsu? Musíte znát těchto 21 tipů na prevenci

Nezapomeňte také na to, že od 45 let máte nárok na bezplatné mamografické vyšetření, které hradí vaše zdravotní pojišťovna. Věřte, že prevence je klíčem k pevnému zdraví.

Čím dříve se totiž případný problém zjistí, tím větší šance je na jeho vyléčení. Pamatujte, že všechny anomálie, nebo jiné problémy, které se vám vyskytnou na poprsí, nebo v jeho okolí, byste neměli brát na lehkou váhu a co nejdříve je konzultovat s vaším lékařem, nebo gynekologem.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.