Jak snížit riziko rakoviny prsu? 21 tipů na prevenci

Poprsí je jedním z typických symbolů ženství. Neplní pouze funkci estetickou, ale především představuje důležitou zásobárnu nejkvalitnější výživy pro miminko. Každá žena by ho měla opečovávat a hlídat jeho zdravotní stav. Protože právě prevence může odhalit včas rakovinu prsu a díky tomu je pak šance na vyléčení o mnoho vyšší.

Vše, co potřebujete vědět o PMS syndromu + 5 TIPŮ na zmírnění PMS

Chcete udělat maximum proto, abyste se vyhnuli nádorovému onemocnění? Nejen geny, ale také váš životní styl hraje ve vašem zdraví významnou roli. Poradíme vám 21 tipů, jak snížit riziko rakoviny prsou pomocí pár změn ve vašem denním rozvrhu.

Co to je rakovina prsu?

Rakovina prsu je nádorové onemocnění, které vzniká z neobvyklých rakovinových buněk. Často tyto buňky přijdou o svoji původní roli v organismu, začnou se zvětšovat a tvořit útvary. I přes mnoho studií a průzkumů odborníci zatím neví přesnou příčinu rakoviny prsu.

Proto se jedná o takzvané multifaktoriální onemocnění. Jak tomu rozumět? Na vzniku nemoci se nepodílí například pouze geny, ale také celá řada různých faktorů jako je věk, nebo životospráva.

Jaké jsou příznaky rakoviny prsu?

Velkým problémem nejen u rakoviny prsu, ale také jejich dalších typů je fakt, že ze začátku onemocnění vůbec nebolí. Nádor roste a člověk jeho přítomnost nezaznamená až do té doby, dokud se mu rapidně nezhorší zdravotní stav.

Vyzkoušely jsme úžasný produkt na PMS, menopauzu a menstruaci

Bohužel, to už bývá často pozdě a následná léčba je v pokročilých stádiích rakoviny velmi problematická. Proto čím dál více lékařů a odborníků apeluje na prevenci. U rakoviny prsu se může jednat o pouhý pohled, nebo jemné prohmatání poprsí. Jaké jsou potenciální příznaky rakoviny prsu?

 • Bulka, nebo jiný tvrdší útvar v oblasti poprsí a podpaží.
 • Viditelné změny na pokožce prsou jako například pomerančová kůže, nebo zarudnutí.
 • Nateklé, bolestivé, nebo velmi citlivé poprsí.
 • Krvavý, nebo jakýkoliv jiný výtok z bradavky.
 • Šupinatá kůže na bradavce, její vpáčení nebo jiné deformace
 • Celková změna tvaru a velikosti poprsí nebo jednoho prsu

Nezapomeňte, že s přicházející menstruací se vaše poprsí také může měnit. Proto samovyšetření pohledem, nebo pohmatem, provádějte mimo menstruační cyklus.

Některé změny v oblasti hrudníku můžou způsobit také další hormonální změny jako je těhotenství, kojení, nebo klimakterium. Pokud změny ňader přetrvávají, nebo se dokonce zhoršují během těchto období, ihned kontaktujte vašeho lékaře.

Trápí vás velikost prsou nebo jejich tvar či povislost? Nás tyto problémy trápily dlouho, proto jsme hledaly přírodní zpsoby, jak si pomoci. Podívejte se na naše speciální techniky a tipy na zvětšení a zpevnění poprsí.

Rakovina prsu: nejčastější zhoubný nádor žen

Prevence rakoviny prsu? 21 tipů, které vám zaberou pár minut denně

Genetické mutace v těle nezpůsobují onemocnění rakoviny prsu u všech diagnostikovaných pacientů. Podle odborníků se často jedná o kombinaci různých příčin. A právě to, jaký vedete životní styl výrazně ovlivňuje váš celkový zdravotní stav.

Správná životospráva vám může pomoci k tomu, jak snížit riziko rakoviny prsu na minimum. Protože nejen strava, ale také fyzička, nebo každodenní stres se podepisuje na celkové kondici vašeho organismu. Jaké jednoduché změny můžete udělat pro prevenci rakoviny prsu? Těchto 21 tipů můžete zkusit hned teď.

Prsa a stárnutí: jak se mění ženské poprsí s přibývajícím věkem?

 1. Zhubněte přebytečná kila

Mnoho studií potvrzuje, že obezita není zdraví prospěšná. Kila navíc dokážou nejen pokazit náladu, ale především zbytečně zatěžují organismus. Pokud vaše váha ukazuje víc, než je zdravé, zkuste je co nejdříve zhubnout.

 1. Začněte jíst více zeleniny a ovoce

Všeobecně se doporučuje denně konzumovat 5 kousků ovoce a zeleniny. Obě tyto potraviny byste měli do jídelníčku zařazovat co nejvíce. Díky tomu dodáte organismu široké spektrum vitamínů, minerálů a tolik potřebné vlákniny.

 1. Přestaňte konzumovat vysoce průmyslově zpracované potraviny

Mražené, nebo chlazené polotovary často prochází několika fázemi zpracování. Nehledě na to, že kvalita použitých surovin bývá žalostná a přitom kaloricky vydatná. Proto je konzumujte pouze občas, v nejlepším případě vůbec.

Jak přirozeně zvětšit poprsí? 7 věcí, které ovlivňují jeho velikost

 1. Sladkosti a cukrovinky si dopřejte jen výjimečně

Sušenky, tyčinky a další lákadla s barevným obalem jsou plné cukrů a ztužených tuků. Tyto produkty možná uspokojí vaše chutě, ale na druhou stranu představují pouze prázdné kalorie. Proto příště místo čokoládové tyčinky z obchodu si raději upečte sami zdravější variantu.

 1. Zařaďte do jídelníčku kvalitní čerstvé potraviny

Konají se ve vašem městě, nebo okolí farmářské trhy? Jejich návštěvu byste rozhodně neměli vynechat. Čerstvé potraviny, které jsou lokální produkce jsou často kvalitnější a obsahují více živin. Doporučujeme vám také se poohlédnout po nejbližší farmě. Čerstvá vajíčka a čerstvé maso jsou chutnější, než ty z velkého obchodu.

Trápí vás nerovná prsa? Vysvětlíme vám, co to je asymetrie prsou a objasníme, proč mohou být prsa nesouměrná.

 1. Omezte návštěvu restaurací a více si vařte doma

Pravidelné meníčka ve fast foodu, nebo restauraci vašemu zdraví rozhodně nepřidají. Problémů je hned několik. Prvně jsou to porce, které bývají často zbytečně velké. Potom jde o kvalitu surovin a v poslední řadě také o to, že ani ten nejlepší výživový specialista není schopen určit, co všechno jeho jídlo na talíři obsahuje. Začněte si vařit doma, jen tak budete mít jistotu, co všechno sníte.

 1. Myslete na pitný režim

Dostatečný příjem tekutin je pro normální fungování organismu nezbytné. Pitný režim by měly tvořit neslazené nealkoholické nápoje. V nejlepším případě je to čistá voda doplněná bylinkovými čaji. Slazené minerálky, nebo limonády byste měli být výjimečně, nebo vůbec.

Pravidelný pohyb je více než důležitý pro zdravý organismus

 1. Pravidelně se hýbejte

Pohyb je pro tělo prospěšný hned z mnoha důvodů. Pravidelné procvičení těla nejen rozhýbe vaše tělo, ale také trávení a mozek. Proto pohyb vyhledávejte a každý den se běžte projít alespoň na malou procházku.

 1. Pokud pracujete za počítačem protahujte se

Prosedíte u počítače celý den? Je nám jasné, že práce nepočká, ale myslete na vaše zdraví. Nastavte si minutku a alespoň každou hodinu se 5 minut protáhněte. Projděte se po kanceláři, nebo si skočte pro pití. Každý pohyb se počítá.

 1. Auto nechte v garáži

Váš dopravní prostředek využívejte pouze pro nezbytné účely. Jdete na kosmetiku ve vašem městě? Auto nechte doma a vydejte se pěšky. Chůze totiž není nikdy dost a k tomu všemu okysličíte váš mozek.

 1. Výtah nechte odpočívat

Výtah ve velkých budovách je sice komfortní, ale zároveň je to doslova zabiják pohybu. Pokud můžete, vždycky volte schody místo tohoto zázraku techniky. Věděli jste, že schody jsou vlastně takovou posilovnou, akorát jsou zdarma? Chůze do schodů totiž posiluje vaši fyzičku.

Nejste spokojená s tím, jak vypadá váš výstřih? Seznámíme vás s 10 tipy pro nádherná prsa. Váš dekolt bude svůdný jako nikdy dřív.

 1. Najděte si koníček.

Každodenní pracovní zápřah může být fyzicky a psychicky vyčerpávající. Nejjednodušší věcí, jak zase dobít baterky je najít si nějaký koníček. Chtěli jste se vždycky naučit šít, nebo přečíst všechny knížky ve vaší knihovně. Teď je ten správný čas. Přestaňte čekat na vhodnou chvíli a pusťte se do toho hned.

 1. Každý den si dopřejte chvilku pro sebe

Neustálá péče o rodinu může doslova přerůst osobnost ženy. Nenechte se pohltit tím, že musíte být tady vždy pro každého. Pokud máte už samostatné děti, dejte jim volnost a naučte je starat se samy o sebe. Vy si díky tomu budete moci dopřát chvíli pro sebe. Co takhle relaxační koupel, nebo masáž ve vašem oblíbeném salonu?

 1. Přestaňte se stresovat

Neustálý stres v práci, nebo doma může způsobit mnoho zdravotních problémů. Začněte se na věci dívat z jiného úhlu pohledu a přestaňte si dělat starosti kvůli maličkostem.

 1. Vstávejte a usínejte každý den ve stejnou dobu

Vaše tělo není stroj, ale zároveň má rádo pravidelnost. Mnoho lidí si myslí, že o víkendu můžou dospat nedostatečný počet hodin, které naspali během týdne. Bohužel, takto to nefunguje. Mějte na paměti, že byste měli denně spát zhruba 7 hodiny. Extrémy mohou ovlivnit vaše zdraví.

 1. Zaměřte se na kvalitu a délku spánku

Nejen délka, ale také kvalita spánku je velmi důležitá. Časté buzení během noci naruší regeneraci organismu. Po takové noci jste bez energie a nejste schopni zvládnout běžné činnosti. Nedostatečný a nekvalitní spánek může vyvolat některé typy onemocnění.

Samovyšetření prsu: účinná prevence

 1. Provádějte pravidelné samovyšetření prsu

Jedna z nejdůležitějších věcí pro prevenci rakoviny prsou je jejich pravidelné samovyšetření prsou. Nevíte jak na to? Na internetu najdete mnoho video návodů. Samovyšetření je jednoduché a rychlé.

 1. Choďte na preventivní prohlídky

Další neméně důležitým prvkem prevence rakoviny prsu jsou preventivní prohlídky. Váš gynekolog by měl při pravidelné prohlídce zkontrolovat také vaše poprsí. Nezapomeňte ani na mamograf, který je v rámci prevence po 45 roku u žen hrazený pojišťovnou.

 1. Dejte sbohem alkoholu

Tvrdý alkohol, nebo alkoholické nápoje představují pro tělo doslova jed. Jeho trávení je složité a narušuje normální fungování organismu. Věřte, že neexistuje jeho optimální množství, a proto se jeho konzumaci vyhýbejte. Navíc je plný kalorií, takže vám může přinést nechtěná kila navíc.

 1. Típněte cigaretu

Po konzumaci alkoholu je kouření dalším nešvarem, s kterým byste měli přestat co nejdříve. Kouření poškozuje vaše zdraví a pravidelná cigareta vás klidně může stát život. Kouření se rozhodně do zdravého životního stylu nehodí a navíc je finančně náročné.

 1. Dejte vašemu dni řád

Možná jste změnu ve vašem životě pro prevenci rakoviny prsu už udělali, ale nedaří se vám ji dodržovat. Jak to? Odpovědí je rutina. Pokud chcete, aby se z vaší změny stal zvyk, je nutné ji opakovat pravidelně ve stejnou dobu.

Vyšší šance vyléčení rakoviny prsu je ukrytá v prevenci

Rakovina prsu je jedním z nejčastějších typů rakoviny, které postihuje ženy. I přesto, že počet žen s rakovinou prsu stoupá, díky brzkému odhalení nádoru se podaří vysoké procento žen vyléčit. Proto je prevence rakoviny prsu naprosto zásadní a důležitá.

Jejím základem jsou preventivní prohlídky, samovyšetření prsu a zdravý životní styl. Pokud jste si všimla některých z výše uvedených potenciálních příznaků rakoviny prsu neváhejte a ihned navštivte vašeho lékaře. Pamatujte, že čím dřív se nemoc odhalí, tím větší je možnost úplného vyléčení.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.