10 věcí, které prsa vypovídají nejen o vašem zdraví

Věděli jste, že stav vašich prsou může upozornit na různé zdravotní komplikace. Stejně, jako se říká, že mnoho zdravotních problémů může člověk vyčíst například z očí, podobně to platí také u prsou.

Podívejme se společně na to, co vlastně mohou ňadra napovědět a jak vypadají zdravá ňadra. Každá žena sní o tom, aby měla přitažlivé, a hlavně zdravé poprsí. Tady je několik našich jedinečných tipů, na které se zaměřit.

Myslíte, že jsou výhodná velká prsa? Podívejte na několik důvodů, proč muži obdivují právě velká ňadra.

1. Stále „rostoucí“ prsa a zvětšující se

Zdravá prsa rostou nejvíce v průběhu puberty, případně krátce po ní. Jestliže se vaše prsa zvětšují v objemu i později, nejde o růst jako takový. Příčinou zvětšujících se prsou, jsou totiž nejspíše tuky, které se u vás ukládají právě v oblasti poprsí.

Vítěz mezi produkty na zvětšení prsou

Zatímco pro některé ženy to může být přínosné, většina naopak nadšena nebude. Navíc zdravé poprsí se rozhodně nevyznačuje nadměrným množstvím tuku. Na druhou stranu se ale není třeba obávat, protože se nejedná o nic vážného.

Abyste v takovém případě měly zdravá prsa, doporučujeme vyzkoušet cviky na prsa. Vaše ňadra krásně zpevní a vytvarují. Navíc tím jako bonus prospějete celému tělu.

2. Zmenšující se ňadra

Stejně jako se vaše ňadra mohou začít zvětšovat, naopak může dojít také ke zmenšení. Úbytek objemu prsou pravděpodobně nebude s nadšením vítat žádná žena. Příčin může být několik.

Jestliže se snažíte cíleně hubnout, potom se může stát, že dojde také k úbytku tuku v oblasti vašeho poprsí. Na druhou stranu ale jde velmi často o projevy menopauzy, kdy dochází k potlačení hormonu estrogenu. Naštěstí však existují i produkty, která zvětšení prsou stimulují.

Jedním z takových nejúčinnějších produktů je bezpochyby BreastExtra, 100% přírodní produkt, který zvětší vaše poprsí už za 2–3 měsíce.

3. Příliš velká prsa

Příliš velká prsa jsou pro některé muže fascinující, nicméně pro ženy často prokletím. Způsobují totiž poměrně vážné zdravotní komplikace – bolesti se zády a celkově špatné držení těla.

Rádi bychom však vyvrátili jeden z mýtů, které okolo velkých prsou panuje. Často se tvrdí, že velká prsa jsou rizikovější pro vznik rakoviny prsu, ovšem není to pravda. Neexistuje dostatek průkazných studií, které by tuto spojitost potvrzovaly. Rozhodně tak nemusíte mít žádné obavy.

Důvody, proč jsou velká prsa výhodná

4. Tvar prsou a zdravé poprsí

Zdravá prsa nemají určitý tvar, podle kterého by šlo zjistit, zda vám nehrozí nějaké zdravotní komplikace v oblasti prsou. Samozřejmě, pokud se začne tvar vašich prsou měnit, měly byste se mít na pozoru a důkladně je prohmatat – například abyste vyvrátili riziko rakoviny prsou.

Tvar prsou je ovlivněn geneticky, ale s věkem se samozřejmě tvar mění, a dokonce i zdravá prsa ochabují. Oslabují se totiž vazivové tkáně a kůže celkově ztrácí pružnost.

Zamezit ochabnutí prsou a ztrátě jejich pevného tvaru můžete také pomocí vhodné podprsenky. Věděli jste ale, že až 80 % žen si neumí vybrat správně velikost podprsenky? Podívejte se, jak na to.

5. Hrudky a hrbolky: mají je i zdravá prsa?

Menší hrudky a hrbolky na prsou nejsou nutně znakem onemocnění. Pravděpodobně jste netušily, že se tvoří zejména u žen, které procházejí menstruací, a to naprosto přirozeně. Za tyto malé hrudky a hrbolky často mohou hormonální změny, kdy se benigní cysty naplní tekutinou.

Ňadra mohou být v tuto chvíli velmi přecitlivělá až bolestivá na dotek. Rozhodně ale nemusíte mít strach, zvláště, jsou-li hrbolky a hrudky malé a symetrické. Přesto ale, pokud jste toto dříve nepozorovala, doporučujeme nechat si ňadra vyšetřit odborníky, abyste měla jistotu zdravých prsou.

6. Zdravá prsa a hustota

Existují ženy, které mají takzvaně prsa s větší hustotou žlázovité tkáně. Pokud k nim patříte i vy, měly byste zbystřit a navštěvovat častěji vyšetření na mamografech.

Avšak pozor, i mamografy obtížně odhalují nádory v takovýchto ňadrech. Existují dokonce studie, které tvrdí, že takto „hustá“ prsa představují větší riziko rakoviny prsou. A právě nádor je v tomto případě jen těžko rozpoznatelný, pokud je ve tkáni dobře skrytý.

Ani rakovina prsu však nemusí být nutně život ohrožujícím onemocněním. Dnes existuje opravdu velmi vysoká šance na vyléčení.

7. Bolesti prsou

Bolest prsou může způsobit mnoho příčin. Dobrou zprávou je, že většina je neškodná. Pokud vás nebolí ňadra pravidelně nebo dlouhodobě, pravděpodobně se nejedná o nic vážného.

Ovšem návštěva lékaře je na místě, abyste měly jistotu. Bolest je však nejčastěji hormonálního původu, stejně jako většina změn odehrávajících se ve vašich prsou. Mezi další příčiny bolestivých prsou, může být i špatně padnoucí podprsenka, bolest po cvičení, stejně jako může být na vině i nedostatek železa.

8. Atypický tvar bradavek

Atypický tvar bradavek má více žen, než byste si myslely. Pokud mezi ně patříte také, není třeba se obávat. Je potřeba rozlišit dva stavy: jestli máte atypický tvar vašich bradavek odnepaměti, nebo došlo k jejich změně náhle.

Zatímco v prvním případě není potřeba se zbytečně stresovat, v opačném případě ihned vyhledejte lékaře. Jestliže došlo náhle ke změně, může se skutečně jednat o rakovinu prsu, protože deformace bradavky je jedním z příznaků, pokud je nádor v její blízkosti.

10 unikátních domácích tipů na zvětšení vašich prsou

9. Výtoky z bradavky

Různé výtoky z bradavky mohou být projevem zdravotních komplikací, ale také nemusí. Velmi často je to dáno hormonálními změnami, a to zejména, pokud je výtok na obou bradavkách.

Dalším poměrně častým spouštěčem je sexuální stimulace, stejně jako mnoho dalších impulzů. Pokud se ale výtok opakuje, je dobré navštívit lékaře, o to více, pokud je krvavý. Ve většině případů ale nejde o nic vážného.

Velmi často dochází k výtokům bradavek tehdy, když jste těhotná. Ňadra se začínají připravovat na produkci mléka. Podívejte se, jak zamezit bolesti spojené s kojením.

10. Změny barvy

Další známkou těhotenství jsou změny barvy prsou, tedy kůže prsou a bradavky. Pokud jste těhotná, vaše prsa se mohou proměnit v jiný odstín, bradavky zvětšit a také lehce změnit barvu – ztmavnout.

K pigmentovým proměnám dochází také s přibývajícím věkem. Na druhou stranu, také pokročilejší karcinomy prsou mohou vést ke změnám barvy, ale není to tak častý jev, ze kterého byste museli nutně podléhat panice.

Zdravá prsa si nechejte také pravidelně vyšetřit

Přestože velká část změn spojených s ňadry je dána hormonálními změnami a nejsou nebezpečné, rozhodně není dobré tyto změny přehlížet či podceňovat.

Pokud máte podezření na jakékoli změny, které jste u sebe dříve nepozorovaly, je určitě na místě navštívit odborníka, který vše důkladně posoudí a udělá případně vyšetření prsou. A hlavně, dbejte na prevenci, protože prevence je opravdu důležitou součástí zdravých prsou.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zvětšení prsou - Vítěz našich testů za rok 2018, 2019, 2020 a 2021