9 nejzajímavějších faktů o ženských prsou

Prsa, též ňadra, jsou párový útvar na přední stěně hrudníku. U žen jsou prsy vyvýšené výrazněji než u mužů. Ženské prsy obsahují mléčné žlázy a tukovou vrstvu. Také muži mají fyziologicky funkční mléčnou žlázu, byť zakrslou, protože všechny lidské zárodky začínají jako žena. Testosteron začne tu ženu přeměňovat v muže až v šestém týdnu těhotenství. Už v té době se ale stihnou vytvořit základy prsou a bradavek.

Na vrcholu prsu se nachází bradavka obklopená tmavším prsním dvorcem. Bradavka slouží ke kojení kojenců. Na prsech se také nacházejí erotogenní zóny a jsou výrazným druhotným sexuálním znakem žen.

Nejsi spokojená s velikostí svých prsou? Pak tě možná potěší skvělý doplněk stravy na zvětšení prsou nebo 10 unikátních domácích tipů

Historie podprsenek

V době, kdy ještě neexistovaly podprsenky, si starověké Římanky obalovaly prsa do kusu látky, aby jim nepřekážela při práci. To byl vlastně jediný důvod, proč je nakonec začaly ženy schovávat. Kdyby nikdy nepracovaly, pořád chodí venku nahoře bez.

Prvním vysloveně spodním prádlem žen byly živůtky a šněrovačky, které se objevují už ve 13. století. Po nich, zhruba ve 14. století, přichází na módní scénu korzet. Vrcholu obliby dosahuje korzet v 18. století, kdy se dámy z vyšších vrstev každodenně nechávaly stahovat do pevných korzetů, vyztužených nejprve velrybími kosticemi, později ocelovými pruty.

Typy bolesti prsou a jaké jsou možnosti léčby

Pevné sevření v korzetu často znemožňovalo volné dýchání a v horších případech způsobovalo poranění orgánů. Korzety, které zmenšovaly pas a způsobovaly bohatěji vypadající poprsí, vyšly z módy v době první světové války. Bylo to proto, že armády potřebovaly více ocele, která se jinak v korzetech používala.

Velikost a váha prsou

Jedno průměrné prso váží podle amerického on-line magazínu Marie Claire 499 gramů a obsahuje čtyři až pět procent z celkového množství tělesného tuku. Každý měsíc se může velikost prsou změnit údajně až o celou jednu velikost. Prsa se zvětšují během menstruace, kdy je vyšší hladina hormonů progesteron a prolaktin, ale také během sexuálního vzrušení, a samozřejmě nejvíce během těhotenství.

Udržte si optimální hladinu estrogenu a sami pocítíte ty zázraky

Pokud jde o schopnost kojit a vytvářet mateřské mléko, na velikosti prsou nezáleží. Dále se říká se, že žádná prsa nikdy nejsou stoprocentně symetrická. Mohou mít trošku jiný tvar a jedno z nich bývá nepatrně větší. U pětašedesáti procent je prý vždycky větší levé ňadro.

Světovému žebříčku velikosti prsou vládnou ženy ze skandinávských zemí, Norky, Švédky a Finky, následují Rusky s velikostí D či více. Francouzky mají pro srovnání v průměru košíček o velikosti C.

Jaké jsou druhy bradavek

Jaké jsou druhy bradavek?

Rozlišujeme čtyři základní druhy bradavek, normální, ploché, vystouplé a vpáčené. Ploché bradavky vystoupí, je-li chladno nebo jsou-li stimulovány. Pakliže je vpáčení pouze mírné, je možné bradavku za pomoci stimulace dovést do běžného stádia. Při pokročilém vpáčení je jediným řešením chirurgický zákrok.

Beata otestovala nejoblíbenější erotickou hračku pro ženy – Womanize

Opakem vpáčených bradavek jsou bradavky tzv. vyčnívající, které poznáte podle toho, že o pár milimetrů vyčnívají nad povrchem dvorce a směřují ven. Dojde-li ke vzrušení ženy, nebo ve chvílích, kdy je ženě chladno, vyčnívající bradavky se vztyčí ještě více a navíc ztvrdnou. Okolo bradavky na prsních dvorcích se mohou objevovat hrbolky.

Říká se jim Montgomeryho žlázy a jsou naprosto přirozené, má je úplně každý, u někoho jsou zkrátka více vidět. Jedná se o zvětšené potní žlázky, při kojení zajišťují zvlhčení okolí bradavky.

Dále existují bradavky s chloupky. Některé ženy si všímají, že mají okolo bradavek jemné chloupky vyrůstající z dvorců. Ani nafouknutá bradavka není nic, co by ve světě nebylo k vidění. V tomto případě jsou nejen bradavky, ale i dvorec jakoby nafouknutý a sedí na vrcholku ňadra. Zhruba šest procent lidí, a to nejen žen, trpí takzvanou polymastií nebo polythelií, což znamená, že se narodily s větším počtem prsních žláz nebo bradavek.

Nikdy nezapomínejte na samovyšetření prsou, je to snadné a rychlé

Prsa – sexualita a zdraví

Objem prsů může vzrůst až o dvacet pět procent v situaci, kde je žena sexuálně vzrušená. V roce 2009 proběhla studie, která zjistila, že 29 procent ze 213 dotazovaných žen je schopno dosáhnout orgazmu z pouhé stimulace bradavek. Je to proto, že ženský mozek zpracovává genitální a bradavkovou stimulaci naprosto stejným způsobem.

Z průzkumů také vyplývá, že období kojení je příznivé nejenom pro kojené dítě, ale také pro samotnou matku. Kojení snižuje šanci na výskyt srdečních nebo onkologických onemocnění. Kojení novopečeným matkám pomáhá snižovat jejich těhotenskou váhu a také snižuje pravděpodobnost výskytu poporodních depresí.

14 potravin na přirozené zvětšení prsou, budete překvapené

Kojení také mění některé funkce v mozku. Matky pak prokazatelně více rozumí pláči svých dětí. Mateřské mléko má na kojence stejný vliv jako konopí, neboť působí jako kanabinoid THC a dítku zajišťuje nejen nasycení, ale také vyvolává únavu a pocit plného uspokojení.

O prsa je nutné pečovat nejenom při kojení, ale celoživotně formou pravidelného měsíčního samovyšetření prsů. A později po pětačtyřicátém roku také formou preventivního ultrazvukového či mamografického vyšetření.

Tipy pro krásnější a zdravější prsa

Správná velikost podprsenky nejen dělá vaše krásná prsa větší a pevnější, tedy krásnější, ale také se stará o jejich zdraví a je jim oporou. Špatnou velikost podprsenky nosí až 80 % žen! Do vašich hygienických rituálů můžete zařadit i sprchování ňader ledovou vodu, která pomůže stimulovat tok krve a zvyšuje regeneraci buněk. Po osprchování naneste na prsa jemnou masáží například avokádový olej, ten pokožku zvláční a vyživí obsahem mnoha vitamínů.

Spánek na zádech je příznivý nejen pro vnitřní orgány, ale také pro vaše ňadra. Spaní na břiše může u žen navždy změnit tvar jejích prsou. Obzvláště patrné to může být, pokud máte velká prsa. K trvalé změně tvaru prsou by ale bylo zapotřebí spát na břiše dlouhá léta. Nejlepší spánek pro prsa je tedy na zádech nebo na boku.

7+1 jednoduchých tipů pro vás, jak dosáhnout zdravé pokožky na poprsí

Chcete-li mít krásná prsa, přestaňte kouřit. Prsa kuřaček jsou totiž mnohem méně pevná a více povislá než prsa žen, které nekouří. Škodliviny v cigaretách totiž ničí elastin, který se stará právě o pevnost kůže. Přestože se možná rády opalujete, myslete na citlivou kůži v oblasti ňader. Snadno zde dojde k spálení kůže. Opalovací krém používejte nejenom na dovolené u moře, ale také v případě, že nosíte například šaty s větším výstřihem.

7 úžasných tipů, jak zpevnit povislá prsa jednou provždy

Udržujte si stálou tělesnou hmotnost, případně hubněte pomalu. Rychlé výkyvy tělesné hmotnosti ňadrům vůbec neprospívají a prsa jsou pak spíše ochablá než pevná. Možná už jste slyšeli o cvičení na prsa. Správně provedené cviky dokáží vaše ňadra zvětšit a zpevnit. Velkým bonusem také je, že společně se cvičením celkově zpevníte svou postavu a dostanete se do formy. Už jen samotné správné držení těla, narovnaná záda, vizuálně ovlivní vzhled i tvar prsou.

Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.