Modelace poprsí: jak se zbavit povislých prsou

Povislá prsa jsou stále častějším problémem nejen starších, ale také mladších žen. Nemalý vliv na to, jak váš výstřih vypadá, má samozřejmě životní styl. Na druhou stranu situace, jako je těhotenství a další hormonální změny, nebo dokonce dědičnost už moc ovlivnit nejdou.

Nejste spokojená s tvarem vašeho poprsí a ráda byste znovu získala ztracené sebevědomí? Modelace povislých prsou může vrátit vašemu výstřihu přirozený vzhled. Prozradíme vám, na co se při takovém zákroku připravit a odpovíme vám na nejčastější dotazy týkající se modelace prsu.

Co to je modelace prsou?

Modelace prsou, známá také pod pojmem mammaplastika, je operace, při které se upravuje tvar a velikost poprsí. Většinou se jedná o modelaci povislého poprsí, která ve výsledku prsa nadzvedne a změní tak, aby zase získaly pevný a atraktivní vzhled.

Modelace poprsí může řešit i velikost dvorců, vpáčené bradavky a asymetrii poprsí. Zákrok probíhá na speciálních klinikách a samotnou operaci provádí odborný chirurg.

Vítěz mezi produkty na zvětšení prsou

Jak probíhá modelace povislých prsou?

Základní modelace povislých prsou spočívá v odstranění nadbytečné kůže, modelace žlázy a posunutí dvorce nahoru. Může se také stát, že žena potřebuje kromě modelace také zvětšit objem ňadra. Jedná se o takzvanou modelaci prsou s augmentací.

V takovém případě je možné přistoupit k modelaci prsou vlastním tukem, nebo pomocí implantátů. Modelace prsou vlastním tukem má svoje specifika a není vhodná pro velmi štíhlé ženy, protože na těle nemají dostatek tukových zásob, které jsou nutné pro tento typ operace.

TIP: Vyzkoušela jsme oblíbený přípravek na prsa BreastExtra a byla jsem ohromena jeho účinností. Po 3 měsících užívání, jsem měla výrazně plnější a pevnější prsa, navíc jsem musel kupovat novou podprsenku, protože se mi podařilo zvětšit prsa až o dvě čísla.

Typy operací a s nimi spojené jizvy po modelaci prsou

Jizvy po operaci jsou bohužel nedílnou součástí modelace povislého poprsí. To, jak bude vaše jizva vypadat samozřejmě záleží na typu operace a technice provedení, kterou vám určí chirurg v závislosti na vašem problému.

Následné hojení a finální vzhled jizev, může ovlivnit mnoho faktorů. Velkou roli v tom také hraje následná péče o jizvy hned po operaci. Proto dodržujte veškeré pokyny, které vám na klinice ohledně péče o vaše jizvy poradí.

Po operaci počítejte s tím, že si kromě speciální podprsenky budete muset pořídit také různé masti, které vám pomůžou zmírnit jejich viditelnost jizev. Tu můžete s odstupem času zmírnit pomocí laserového ošetření nebo biostimulací. Jaké typy operací jsou nejběžnější a které druhy jizev jsou pro modelaci prsou typické?

 • Mírný pokles poprsí se řeší jednoduchou úpravou kolem dvorce, takže jizvy po modelaci prsou jsou pouze kolem dvorce.
 • Střední pokles poprsí se upravuje operací kolem a pod dvorcem, proto jsou jizvy po modelaci prsou kolem dvorce doplněné šikmou, nebo vertikální jizvou směřující k prsní rýze.
 • Operace, která obnáší jizvy po modelaci prsou kolem dvorce a jizvou v podobě obráceného T (kotvy), kterou využívá mnoho technik. Pozor, jedna z nich může narušit mléčnou žlázu a snížit tak možnost ženy kojit.

Co si ujasnit před modelací povislých prsou?

Co si ujasnit před samotnou modelací povislých prsou?

Modelace prsu je zákrok, který je časově i finančně náročný. Proto si ho dobře rozmyslete. Je důležité si nastudovat všechny pozitiva a negativa. Zkuste se zamyslet a ujasněte si plány do budoucnosti, a to především v otázce založení rodiny.

Chcete mít jen jedno, nebo více dětí? Modelace povislého poprsí se totiž nedoporučuje před ukončením všech těhotenství a kojení. Obojí totiž může poprsí opět výrazně změnit. Aby bylo vaše rozhodování jednodušší a byli jste na konzultaci s chirurgem připraveni, zkuste si odpovědět na následující otázky.

 1. Co očekáváte od modelace prsu?
 2. Jak chcete, aby výsledek vypadal?
 3. Proč jste se rozhodli jít na zákrok?
 4. Co všechno víte o průběhu operace?
 5. Máte dostatek času a finančních prostředků?

TIP: Ženský výstřih skrývá nejedno tajemství. Odhalíme vám 9 zajímavých faktů o prsou, které jste možná vůbec netušili.

Dokonalý výstřih a vyšší sebevědomí

Nespokojenost s vlastním tělem může ženě způsobit nejen psychické, ale také fyzické zdravotní problémy. Povislá prsa a také různé typy asymetrie totiž můžou srážet ženské sebevědomí a výrazně snižovat životní komfort.

Modelace prsou dokáže z nevzhledného dekoltu vyčarovat krásně pevný a atraktivní vzhled. Pomůže vrátit ochablým prsům po těhotenství, kojení, nebo nadměrném snížení váhy jejich původní vzhled.

Nevýhody modelace prsou

Samozřejmě, že stejně jako i jiné zákroky, má také modelace prsou různé nevýhody a možná rizika. Jedná se o výrazný zásah do vašeho těla, a proto musíte počítat s možnými komplikacemi a několika týdenní rekonvalescencí. Jaké další nevýhody může mít modelace prsou?

 • jizvy po modelaci prsou, které záleží na typu operace
 • omezení běžného života na několik týdnů
 • nejde o trvalou změnu, prsa se totiž mění celý život
 • u některých typů operací může být snížena možnost kojení
 • vyšší cena zákroku a další finanční náklady spojené s rekonvalescencí

TIP: Podprsenka je základem každého ženského šatníku. Jak správně vybrat její velikost? Přinášíme vám velký podprsenkový speciál, který vám poradí, jak si koupit správnou podprsenku přímo pro vás.

Kolik stojí modelace povislých prsou?

Cena za modelaci povislých prsou záleží na mnoha faktorech. Hlavní roli v tom hraje samozřejmě typ operace a její rozsah. Logicky pak menší změny, které s sebou přináší jen mírnou úpravu kolem prsního dvorce budou o něco levnější než velké operace, při kterých dochází k celkové úpravě ňader a případně použití implantátů.

Nezapomeňte se také informovat, co vše je zahrnuto v ceně operace. Samostatnou položku totiž také tvoří předoperační vyšetření a hospitalizace na klinice. V průměru se ceny za základní modelaci prsou pohybují od 40 000 Kč.

Plastika prsou: Chirurgické zvětšení prsou krok za krokem

Modelace prsou: časté dotazy

1. Je modelace povislých prsou hrazena zdravotní pojišťovnou?

Modelace poprsí je většinou estetickou záležitostí, kterou si bohužel musí žena zaplatit sama. Nicméně existují i případy, kdy asymetrie poprsí může způsobovat vážné zdravotní komplikace jako je křivení zad a narušení správného držení těla. Při tomto problému je možné zažádat o příspěvek na operaci.

Je však nutné absolvovat mnoho vyšetření a mít přímo doporučení od lékaře. Ani to však nemusí znamenat proplacení celého zákroku. Záleží totiž na podmínkách vaší zdravotní pojišťovny. Proto se ještě před naplánováním výkonu běžte informovat k vaší zdravotní pojišťovně o vašich konkrétních možnostech.

2. Jak vybrat dobrou kliniku pro modelaci prsou?

Správný výběr místa, kde vám budou operaci provádět, je naprosto klíčový. Proto si na hledání vyhraňte dostatek času. Vybírejte pečlivě a nic neuspěchejte. Najděte si několik klinik a podrobte je vaším soukromým testem.

Nejdřív si přečtěte recenze a hodnocení od pacientů. Potom běžte na kliniky i osobně. Věřte, že nezávazná návštěva vám o místu hodně napoví. Nakonec jednotlivá odborná místa mezi sebou porovnejte a vyberte tu, která se vám zdá být nejlepší.

3. Jak dlouho trvá modelace prsu?

Samotná modelace prsu opět záleží na typu a rozsahu úprav. Proto je doba, kdy vás bude chirurg operovat velmi individuální. Podle průzkumů se jedná o 1 hodinu až 3,5 hodiny.

Průměrně však základní modelace prsou zabere zhruba 90 minut. Předběžnou dobu vaší konkrétní operace by vám měl sdělit lékař na vámi vybrané klinice.

Předoperační vyšetření jsou nezbytnou součástí modelace prsou

Základem úspěšné operace je pečlivé vyšetření a následné doporučení řešení vašeho problému, které je individuální. Ještě před operací se připravte na sadu různých vyšetření. Ty můžete absolvovat u vašeho lékaře, nebo přímo na klinice, kde budete hospitalizováni.

Budete také potřebovat lékařskou zprávu, která potvrdí, že můžete jít na operaci v celkové anestezii. Pozor si dejte také na různé doplňky stravy nebo léky, které se před operací musí vysadit. Všechny pokyny k tomu, aby vaše operace byla úspěšná, vám poskytnou na vámi vybrané klinice.

Top produkt na zvětšení poprsí za rok 2021
Opt In Image
E-book ZDARMA: 4 TIPY, jak urychlit zvětšení poprsí

 

Protože testuji již několik let možnosti zvětšení prsou, bez plastické operace, vytvořila jsem pro Vás E-book ZDARMA, kde naleznete tipy na k rychlejšímu zvětšení prsou.

"Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář a TIPY získáte do 5 minut."

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.